Brankář, jenž v uplynulé sezoně chytal extraligu v Bystřici pod Hostýnem, společně s kolegou mezi tyčemi Milanem Malinou přispěl k jasnému vítězství Zubří v prvním utkání s Frýdkem-Místkem i ve středečním souboji s Kopřivnicí (41:24). „Soupeř nám dělal problémy jen zhruba do patnácté minuty, kdy byl ještě pořád vyrovnaný stav 7:7. Ale od toho okamžiku se zápas zlomil a už byl plně v naší moci,“ hodnotil utkání s Kopřivnicí Michal Baránek. „Druhou polovinu prvního poločasu od stavu 7:7 jsme vyhráli 14:2, poločas byl pro nás 21:9 a tam se utkání jasně rozhodlo. Dařil se nám rychlý přechod do protiútoků a hlavně v těch chvílích výborně zachytal Milan Malina,“ pochválil svého kolegu Baránek.

Dvě lehká vítězství v úvodu extraligy však podle něj neznamenají zase tolik. „Rozhodně nesmíme žádné takovéto vysoké výhry přeceňovat. Doma bychom měli prostě vyhrávat a uvidíme, co přijde dále v soutěži. Musíme se soustředit a jít zápas od zápasu. Teď je na řadě Přerov a opět budeme chtít podat soustředěný výkon a určitě bereme jen vítězství,“ pokračuje skromně 24letý brankář Zubří.

Baránek měl ve středu proti Kopřivnici vůbec poprvé po svém letním příchodu možnost vyzkoušet si na vlastní kůži, jak se hraje před skvělými fanoušky v Zubří. Přestože už v létě odchytal několik domácích zápasů, byla to pořád „jen“ příprava a tolik diváků na zápasy zase nechodil. O to více si ve středu užil extraligovou domácí premiéru. „Fanoušci byli skvělí. Takovou atmosféru jsem zatím ještě nezažil. Možná to na mě bylo i v některých momentech vidět. Střídal jsem lepší momenty s horšíma, určitě je co zlepšovat. Stoprocentně vím, že mám na víc, než zatím předvádím,“ pokračoval brankář, jenž by se ve špičkovém českém klubu rád uchytil na delší dobu. „Určitě se mi tady moc líbí a chtěl bych odvádět takové výkony, abych tady mohl být přínosem. Na druhou stranu musím přiznat, že sám cítím, že to ještě není ono. Musím pořád makat,“ přiznává 24letý gólman. „Vždycky mi trvá trošku déle, než se přizpůsobím, ale vždycky to časem je v pohodě. Zatím se tedy postupně sžívám s novým prostředím a ještě to po stránce chytání není úplně takové, jak by to mělo být. Věřím ale, že to brzy přijde. Všechno je tady perfektní, kluci jsou fajn a parta je tady fakt dobrá. Musím se akorát sám přizpůsobit všemu, co je pro mě nové. Teď se mi navíc ještě rozběhla škola v Olomouci, takže se to snažím skloubit všechno, co nejlépe se dá. Potkalo mě teď několik nových věcí najednou, tak se s tím musím poprat,“ plánuje si Baránek.

Hned po třech měsících, co je v novém klubu, mohl mladý brankář rozpoznat rozdíly mezi Bystřicí pod Hostýnem, kde chytal extraligu v uplynulé sezoně, a Zubřím. „je to celkově hodně velký rozdíl. Tady jsou mnohem větší tréninkové dávky, než jsme měli loni v Bystřici pod Hostýnem. Také nároky všech kolem házené tady i fanoušků jsou mnohem vyšší. V Bystřici to bylo všechno trošku klidnější. Tady v Zubří se čeká, pořád budeme vyhrávat doma vysokým rozdílem. Klub má ty nejvyšší ambice,“ uvědomuje si házenkář.