„Ze vzduchovky závodníci poprvé stříleli vestoje. Loni měli při střelbě vleže téměř všechny rány v černém, špatně se nám to počítalo,“ objasnil zpřísnění pravidel starosta pořádající obce Vladimír Místecký.

Své střelecké schopnosti předvedlo jedenáct čtyřčlenných týmů, z nichž každý reprezentoval jiné město nebo vesnici Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko. Nejpřesnější mušku měli domácí střelci z Poličné.

„Podali jsme vyrovnané výkony, to rozhodlo,“ uvedl kapitán vítězného družstva David Malúšek, který je juniorským mistrem Evropy a univerzitním mistrem světa v týmové soutěži pistolářů.

Vlastní podíl na prvenství hodnotil střízlivě. „S pistolí jsem spokojený, vzduchovka byla horší, ale to se dalo čekat,“ prohlásil devětadvacetiletý místní odchovanec, nyní člen SKP Rapid Plzeň, jenž z rodinných důvodů závodění přerušil. Už brzy se k němu ale vrátí.

„Za dva týdny mě čeká mistrovství republiky v rychlopalných vzduchových disciplínách v Rýmařově. Moc jsem netrénoval, teď se to snažím dohnat,“ přiznal Malúšek.