Na jednu stranu je Svaťa Božák čirým amatérem, zároveň však neoddiskutovatelně patří k evropské i světové špičce. Na trati cyklistických ultramaratonů bojuje nejen sám se sebou, se soupeři, ale i s horkem, zimou, únavou, spánkem, halucinacemi. Nyní však Svatopluk Božák vytáhl do další velké bitvy. Rozhodl se, že zkusí sehnat peníze na další velký závod kariéry prostřednictvím finančně sportovního projektu Sportstarter.cz. „Rád bych chtěl jet závod Kolem Rakouska. Jedná se o nejdelší nonstop závod v Evropě a zároveň nominační závod na legendární RAAM – Race Across America. V roce 2011 jsem rakouský podnik absolvoval jako generální zkoušku, zda jsem schopen RAAM absolvovat. (RAAM poté Svaťa Božák v létě 2012 jako první Čech v historii zdárně dokončil – pozn. red.) Pouhé čtyři hodiny spánku mi stačily na to, abych dojel do cíle v čase 4 dny 14 hodin a 44 minut. Nyní jsem zase o něco zkušenější, mám další ostruhy z extrémních vzdáleností, a tak bych chtěl tento závod absolvovat co nejlépe a potit krev a slzy v alpských sedlech právě pro vás, mé fanoušky. Jelikož je účast na takovém závodě opravdu velmi nákladná záležitost, rozhodli jsme se zkusit sehnat peníze formou projektu na Sportstarter.cz. Všem, kteří budou ochotni mě podpořit, moc děkuji," představuje projekt Svatopluk Božák.

Specialitou projektu je, že kdokoliv přispěje jakoukoliv částkou (už od 200 korun), dostane vždy nějaký dárek v návaznosti na výši svého příspěvku. Pokud se někomu myšlenka líbí a chce podpořit Svaťu Božáka, není nic lehčího, než přes server sporstarter.cz najít v položce Svaťu Božáka a zvolit výši podpory. A tím i svůj dárek.

Pokud by se podařilo vybrat finální částku 100 000 korun (do konce projektu chybí dnes – ve středu 24. června – 46 dní), má rožnovský cyklista jasno o tom, na co je použil. „Šlo by to na startovné závodu, zapůjčení doprovodných vozů + pohonné hmoty, materiální zabezpečení pro závodníka a také pro potřebný šestičlenný tým," prozrazuje Božák.

ODMĚNY

200 korun – fotografie s podpisem a poděkováním

500 korun – plakát (A4) s podpisem a poděkováním + CD s fotkami ze závodu Race Around Austria 2015

1 000 korun – DVD s filmem ´Kdo spí, nevyhraje´ – Race Across America 2012

2 000 korun – Set kniha ´Kdo spí, nevyhraje´ + DVD s filmem ´Kdo spí, nevyhraje´ – RAAM 2012

5 000 korun – „Věnuji Ti výjezd na jednu ze tří dvoutisícovek na trase. Věř, že tady budu potit krev, ale pro tebe to dokážu!!!" říká Svaťa Božák

10 000 korun – stáváš se oficiálním sponzorem. Tvé jméno bude viset na doprovodném voze a budeš mi krýt záda. Uveřejním Tě i na svém webu.