Chcete vidět nejlepší světové borce, kteří skáčou na svých motocyklech a zaplňují arény na celém světě? Tak se jeďte podívat již o tomto víkendu 20. – 21. listopadu do Ostravy do ČEZ Arény.

Seriál s podtitulem Night of the jumps je nejstarším a nejúspěšnějším sériovým závodem FMX (freestyle motokrosu) v Evropě. Mezi touto světovou elitou se výrazně prosadil i český jezdec Libor Podmol (jeho otec byl z Perné u Valašského Meziříčí). Libor „Mouka“ Podmol se již třikrát stal vicemistrem světa v této disciplíně.

Letos nezadržitelně útočí na stupínek nejvyšší a právě v Ostravě potřebuje zisk plných bodů, aby se přiblížil snu o titulu mistra světa v FMX. Libora od vedoucího Španěla Mirallese dělí pouhé dva body. Do ČEZ Arény se velice těší. „Loni to bylo skvělé. Doufám, že letos to bude ještě lepší. Jsem hlavně moc rád, že budeme moci mít v Čechách znovu závod MS, za což patří velké díky do Ostravy,“ uvedl před závodem Libor Podmol. Kromě Podmola se o víkendu představí i další dva čeští závodníci – Tomáš Lysáček a Aleš Liemann.

Program: sobota: otevření arény v 17 hodin, představení jezdců a kvalifikace 19 hodin, 22.10 hodin – double backflip FMX. Neděle: otevření arény 13 hodin, představení jezdců a kvalifikace v 15 hodin.

Jiří Juroška