Posádka vozu Škoda Fabia R5 vyhrála všech sedm měřených testů Rally Vsetín a na druhého v cíli Martina Vlčka najela náskok přes jednu minutu. Navíc si vítězstvím zajistila i titul ve vypsaném poháru P2+ pro vozy s pohonem všech kol v letošní sezoně.

„Rozhodně to nebylo nic lehkého. V závodě jsme se od začátku snažili neudělat žádnou chybu, takže jsme některá těžší místa takzvaně lehce prodali. Kde to ale bylo v pohodě, tam jsme jeli docela na plno," byl nadmíru spokojený zlínský pilot na cílové rampě.

Fotbalisté Vigantic (v černém) se rozloučili s podzimní části I. A třídy skupiny A v derby s Rožnovem pod Radhoštěm přesvědčivou výhrou 5:0. Lví podíl na ni měli největší hvězdy Vigantic Milan Baroš a René Bolf, kteří dali po jedné brance, domácí útočník
Podívejte se! Vigantice s Barošem v derby rozesmutněly rožnovské hodiny

Po problémech s vozem, které musel celý tým řešit po smolné havárii a následném poničení vozu jedním ze soupeřů v předchozím týdnu v Německu, je to pro všechny veliké zadostiučinění. ,,Chtěl bych poděkovat celému týmu a všem partnerům, kteří se postarali o to, že jsme dnes mohli odstartovat. Jsem moc rád, že se nám navíc podařilo vsetínskou soutěž vyhrát a navíc potvrdit i zisk poháru pro vozy s pohonem všech kol,“ liboval si pilot, který si na cílové rampě s radostí užil obrovskou spršku šampaňského.

A jaké jsou plány posádky v nejbližší době? "Chystáme se na naši vůbec první šotolinovou soutěž Lausitz Rally do Německa, kterou si pojedeme především užít, ale zároveň také sbírat potřebné zkušenosti na pro nás novém povrchu. V závěru roku se pak ještě možná s našimi fanoušky rozloučíme na Mikulášské rally ve Slušovicích," upřesnil své nejbližší plány sympatický pilot ze Zlína.

Rallyeový závodník Adam Březík ze Zlína.
Obhájce Březík i přes komplikace nebude ve Vsetíně chybět


Druhé místo na vsetínské rally patří pilotovi vozu Hyundai I20 R5 Martinu Vlčkovi, který za Březíkem zaostal o více než minutu. ,,Náš nový vůz bohužel utrpěl při testech před katalánskou rally velkou ránu s jedním z našich klientů, takže jsme museli odstartovat se starším modelem. I tak jsme si závod skvěle užili, ale bohužel na několika místech jsem nechal pár vteřinek drahocenného času podrobných chybičkách. Jinak jsem se závodem celkově spokojený," pravil v cíli soutěže dvojnásobný vítěz poháru P2+ z let 2016 a 2017, který v letošní sezoně na sedadle spolujezdce vystřídal už čtvrtého parťáka.

"Bylo fajn si vyzkoušet, jak se vlastně auto chová když je vyvážené a na každé straně sedí téměř metrákový chlap," vtipkoval Vlček, jenž povětšinou na horkém sedadle vozí postavou velmi drobné spolujezdkyně.

Hokejisté Vsetína (žluté dresy) v derby porazili Zlín 4:1.
Stát se může cokoliv, říká Jurík. Weintritt o užívání nechce slyšet

Nádherné třetí místo v okolí Vsetína vybojoval mezi plejádou  dravců s moderními vozy kategorie R5 želechovický pilot Pavel Ševčík na starším, ale stále  poměrně spolehlivém voze Mitsubishi Lancer Evo IX. O pódiové umístění musel ale bojovat až do posledních metrů soutěže, přestože ještě po páté rychlostní zkoušce měl na čtvrtého v pořadí více než půlminutový náskok. 

,,V jednom ze sjezdů na šesté rychlostce jsem probrzdil retardér a bohužel nám zhasnul motor. Po nastartování jsem zjistil, že je propadlý spojkový pedál, když se nejspíše zakousl spojkový váleček. Ztratili jsme poměrně hodně času, ale naštěstí na poslední vložce jsme se hodně těsně, ale přece vrátili na pódiovou pozici," oddechl si rychlý pilot vozu se třemi diamanty ve znaku.

Extraligoví házenkáři Robe Zubří narazili ve druhém kole Evropského poháru na silného soka - Erendal - a z Norska si odváží prohru 20:34.
FOTO: Norové byli nad síly Zubřanů. Házenkáři jsou krok od vyřazení z poháru

Vítězem Rallysprint série pro vozy s jednou poháněnou nápravou se na tratích po valašských kopcích stal Egon Smékal se spolujezdkyní Hanou Baďurovou a vozem Citroen DS 3 R3T, druhé místo pak patří Filipu Ocelkovi s vozem Renault Clio Rally 4 a třetí pozici vybojoval Peter Surovič s vozem Opel Corsa Rally 4.

Vsetínská soutěž byla rovněž součástí Rallysprintsérie historických automobilů. Zde se nejlépe vedlo Martinu Černému s vozem BMW M3, který kategorii opanoval i díky havárii Jana Hráčka svozem Lada VFTS na předposlední zkoušce. Druhé místo vybojoval Martin Klepáč s Peugeotem 309 Gti a třetí místo patřilo na vsetínských tratích Patriku Silberovi s Ladou 21011.

JIŘÍ HEJTMÁNEK

Výsledky 18. ročníku Rally Vsetín:
1. Březík Adam / Krajča Ondřej (Škoda Fabia R5) 38:16.0
2. Vlček Martin / Kunst Jakub (Hyundai i20 R5) + 1:06.8
3 Ševčík Pavel / Vajdák Luděk (Mitsubishi Lancer Evo IX) + 2:35.6
4. Trnovec Petr / Staněk M. (Škoda Fabia Rally2 Evo) + 2:37.6
5. Horák Michal / Horák Ivan (Škoda Fabia R5) + 2:51.9
6. Král Jakub / Borovička M. (Subaru Impreza STI ) + 3:39.5
7. Vlček Marek / Plachý Tomáš (Škoda Fabia Rally2 Evo) + 3:42.9
8. Smékal Egon / Baďurová Hana (Citroën DS3 R3T Max RC4 I) + 3:59.0
9. Ocelka Filip / Blažek J. (Renault Clio Rally4) + 4:07.8
10. Surovič Peter / Růžička J. (Opel Corsa Rally4) + 4:32.9