Po pravém břehu Ohře dojedeme až k meandru s parkem, kde přejedeme na levý břeh a pokračujeme do Tašovic. Zde můžeme krátce z trasy sjet a zavítat do zámečku v Doubí, kde sídlí Vánoční dům. Pokud to epidemiologické podmínky dovolí, můžete zde nasát atmosféru Vánoc i uprostřed léta nebo si prohlédnout největší českou expozici medvídků.

Odtud už zamíříme do Svatošských skal s bizarními skalními útvary, které připomínají svatební procesí, a podle toho se také jmenují. Najdete zde Ženicha, Nevěstu, Svědky, Muzikanty a další. V místní hospůdce se dá občerstvit a nabrat síly na další cestu.

Ofčí statek Brníčko
Ochutnejte Moravu! Místní dobroty lákají i cyklisty

Benefit pro předplatitele:
e-kniha Cyklodeník. Pouze při nákupu předplatného na 3 nebo 12 měsíců. www.denik.cz/predplatne

Kolem pramene Horčička dojedeme do královského města Lokte. Jeho dominantou je gotický hrad vypínající se na ostrohu nad řekou. Uvnitř si můžete prohlédnout historickou sbírku porcelánu, vězeňské kobky nebo expozici zbraní. Vystaven je zde i pozůstatek největšího známého meteoritu, který dopadl na území nynější ČR a dostal jméno Zakletý purkrabí.

Až se nabažíme romantiky, pokračujeme po cyklotrase po levém břehu Ohře do Královského Poříčí. Po cestě podjedeme dálniční most, který je největším obloukovým mostem v ČR. V Královském Poříčí můžeme po kratší zajížďce navštívit hrázděný statek Bernard s muzeem řemesel, což ocení nejen děti, ale i dospělí.

Bezručovo údolí
Bezručovým údolím až do Chomutova

To už jsme na dosah cíle, kterým je Sokolov. Navštívit zde můžeme zámek s expozicí historie, umění a přírody Sokolovska a expozicí věnovanou historii hornictví v celém regionu, nebo v případě příznivého počasí zajet k vodnímu areálu Michal. Přírodní koupaliště nám nabídne na závěr výletu příjemné osvěžení a děti se vyřádí na tobogánu či skluzavce.

Nenechejte si ujít

V sousedství Svatošských skal najdete Svatošky dětský ráj. Areál je řešen souladu s přírodou. Naleznete zde celodenní relax bez moderní techniky. Je to jediné místo mezi Karlovými Vary a Loktem, kde si můžete legálně rozdělat oheň a opéct špekáčky, a to i své vlastní.

Děti se mohou vybouřit na obří vzduchové trampolíně, zajezdit si na indiánských koních nebo si prohlédnout zvířátka v minizoo.

Relikviář stojí za trochu námahyZ Lokte můžete pokračovat i náročnější trasou přes Horní Slavkov do Bečova nad Teplou. Ve zdejším hradě a zámku na ostrohu nad řekou opatrují relikviář svatého Maura – druhou nejcennější zlatnickou památku v ČR. Tatínci se svými syny si přijdou na své v nedalekém muzeu historických motocyklů a hraček.