Ten si přitom kvůli zdravotním potížím musel dát v květnu na celý měsíc pauzu a k závodění se znovu vrátil teprve před pár dny. Do cíle trasy dlouhé 50 kilometrů dorazil v čase 2 hodiny 14 minut s náskokem necelých dvou minut na dalšího velkého favorita Petra Šťastného, s kterým se hned po startu ocitl společně ve vedení.

„První okruh se mi nejel dobře, za Petrem jsem trochu trpěl, ale ve druhém kole v nejprudším stoupání jsem zkusil zrychlit, vyšlo to a získal jsem dostatečný náskok. Jsem moc rád, že jsem zdravý a můžu zase jezdit, maximálně jsem si to užíval,“ popsal Jobánek.

Pořadatelé letos trasu Bike Valachy kvůli lesním polomům museli změnit, takže se prodloužila z 38 na 50 kilometrů a její převýšení dosáhlo téměř 1 600 metrů. Účastníci závodu se shodují, že byla náročnější než dřív.

„Byla zatím nejtěžší, jakou jsem tady jel. Ale byla spravedlivá a mně perfektně sedla. Ani vedro nakonec nebylo tak strašné, dokonce se během závodu zatáhlo, takže za mě spokojenost,“ doplnil Jan Jobánek.

Třetí místo za ním a Petrem Šťastným, vítězem loňské série Valachy tour, obsadil Michael Zeťák. Mezi ženami zvítězila Lucie Skřivánková, vítězka loňské Valachy tour, před Svatavou Kučnou a Radkou Pospíšilovou.

Seriál Valachy tour má letos za sebou už tři závody, následovat bude vrchol – oblíbený triatlon Valachy man, který bývá každý rok vyprodaný. Pořadatelé ho proto letos poprvé rozdělili do dvou dnů. V pátek 2. srpna se budou konat dětské závody a závod dospělých na krátké trati, v sobotu 3. srpna pak hlavní závod na dlouhé trase pro jednotlivce a štafety.

„I když jsme díky tomu mohli rozšířit startovní listinu, je už nyní ze čtyřiceti procent vyprodaná. Vážným zájemcům proto doporučuji neváhat a registrovat se co nejdříve,“ upozornil prezident Valachy tour Vladimír Sušil.

Valachy man se koná u vodní nádrže Na Stanoch, takzvaného Balatonu, v Novém Hrozenkově. Registrace do Valachy mana je monžná na www.valachytour.cz.

Výsledky závodu Bike Valachy

Muži:

1. Jan Jobánek (Superior Velsbike Team) 2:14:16

2. Petr Šťastný (Sport Races) 2:16:05

3. Michael Zeťák (Expres.cz Scott team Kolín) 2:19:19

Ženy:

1. Lucie Skřivánková (Kolovna KM – BT Morkovice)

2. Svatava Kučná (4EVER Cyklo Bulis)

3. Radka Pospíšilová (#NaDyzajn / Kolovna KM – BT Morkovice)