„Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích a v pěti disciplínách. Závodů se zúčastnilo šestapadesát plavců v mužské kategorii. Žen přijelo šedesát osm,“ upřesnil za pořadatele Pavel Obr. Podle jeho slov měl letošní ročník, co do podaných výkonů, velmi dobrou úroveň. „A to i přesto, že do účasti některých oddílů zasáhla marodka a spousta plavců se odhlásila,“ řekl Obr.

Na soutěž se sportovci sjeli z celé České republiky. Nechyběli ani zástupci ze Vsetína. „Měli jsme tu několik současných juniorských i seniorských reprezentantů v čele s Martinem Baďurou,“ doplnil další z pořadatelů Libor Vakrčka s tím, že Baďura je několikanásobným mistrem republiky na znakařských tratích.

„Osobně mě velmi potěšila také účast Ivo Bendy ze Zlína, který byl teď tři roky v Austrálii. Přesto zavolal a na závod přijel,“ pochvaloval pro změnu Obr. Ivo Benda je podle jeho slov současným držitelem českého rekordu v disciplíně 50 metrů volným způsobem. V kategorii mužů nad patnáct let se celkovým vítězem stal favorizovaný odchovanec vsetínského oddílu Martin Baďura.

V mladších věkových kategoriích pak zvítězili Rostislav Kubický z Brna, Martin Chmelický ze Zlína a Filip Černý z Nového Jičína. V ženské kategorii se, v nejstarší věkové skupině, stala celkovou vítězkou sedmnáctiletá Vendula Horníková ze Zlína. Mezi mladšími závodnicemi kralovaly Andrea Holinková, Gabriela Kryžanková a Gabriela Chudárková. „Nejlepších individuálních výsledků dosáhli Martin Baďura a Vendula Horníková,“ řekl Obr.

Pro vítěze byly připraveny ceny, o které se postarali sponzoři. „Například poháry pro vítěze nám poskytly Sklárny Karolinka, nechyběly plavecké sety, posilovací stroje a sportovní vybavení,“ uzavřel Obr.