K definitivní dohodě ovšem došlo až na začátku tohoto týdne. „Máme pro oba nachystány dlouhodobé kontrakty, které by měly být podepsány v nejbližších dnech. Administrativní dotažení ovšem bude ještě pár dní trvat, neboť se jedná o mezinárodní transfer. Vše ale už je jen otázkou jednoho týdne,“ potvrdil sekretář HC Robe Zubří Michal Balhárek. „Pod dnešku je jasné, že kádr pro nadcházející ročník je definitivně uzavřen. Má svou perspektivu a i kvalitu, proto jsou očekávání opět maximální,“ netají se zástupce klubu, který v uplynulé sezoně slavil bronzové extraligové medaile.

Nové srbské posily Zubří naposledy hájili barvy druholigového celku RK Novi Beograd. „Oba si ale ve své kariéře vyzkoušeli i nejvyšší soutěž, na Balkánu je to i kvůli financím hodně divoké. Absolvovali s námi soustředění v Kostelci na Hané a dva přípravné zápasy s Prešovem, po kterých jsme se rozhodli dohodnout se na spolupráci,“ upřesnil Balhárek.

Poprvé k vidění budou na Valašském poháru 

Posily si pochvaluje i úspěšný trenér Valachů Andrej Titkov. „Oba vnesli do kabiny impulz a čerstvý vítr, v přípravě byla zvýšená konkurence cítit,“ mne si ruce ruský lodivod, jenž vidí v obou velký potenciál.

Vidět nové tváře v akci bude mít zuberský fanoušek již v pátek a sobotu, kdy domácí klub Robe pořádá tradiční mezinárodní přípravný turnaje Valašský pohár. „Poněvadž je naše hala do konce roku v rekonstrukci, poprvé pořádně využijeme azyl rožnovské haly. Určitě uděláme maximum, abychom kvalitně obsazený turnaj vyhráli, ale pořád je to pro nás příprava,“ zdůraznil trenér Andrej Titkov, jehož tým postupně vyzve Hlohovec (pátek od 19 hodin), Kopřivnici (sobota 12) a Frýdek-Místek (sobota 18). Další víkend čeká Zubří turnaj v Maďarsku (Lászlo Sotóny cup Csurgo).