„Seběhlo se to dost rychle. V úterý mi volali a o den později už jsem byl na prvním tréninku,“ usmíval se exzuberský Petr Šlachta.
Po překvapivém konci v maďarském Dabas nyní okusí Šlachta novou ligu. Jeho služby využije pravidelný účastník druhé nejvyšší německé soutěže z Aue.

„Asi na tom má velký podíl Dan Kubeš (český reprezentační trenér – pozn. red.). Zjistil, že se jim zranil pivot, tak jim o mě řekl a už to jelo. V úterý ráno se mi ozval agent a ještě ten den jsem odjel do Německa. Byl jsem tam na dva tréninky a pak čekal, jestli se ozvou. A ozvali se ve středu večer, že mě chtějí,“ popsal Šlachta hledání nového angažmá.

V Aue se urostlý házenkář potká s dalšími Čechy. Mimo jiné zde hraje Ladislav Brykner, který v minulosti také oblékal reprezentační dres. „Jsou tady dva Češi a jeden Slovák, takže v tomhle to mám jednodušší. Zatím to vypadá, že jsem zapadl bez problémů, všichni jsou přátelští. Je tady jen jeden pivot, takže by to mohlo být v pohodě. Ze začátku budu asi hlavně bránit,“ uvedl český pivot, který si musí zvyknout i na nový jazyk. „Německy zvládám maximálně pár slovíček, takže zatím musím komunikovat anglicky, anebo přes české spoluhráče,“ dodal Šlachta.

Aktuálně se německý tým nachází uprostřed ligové tabulky. Šlachta předčasně skončil v maďarském Dabas na začátku října, od té doby trénoval s extraligovým týmem Robe Zubří.

David Janošek