Obrovský podíl na obou výhrách Meziříčí měl tentokrát zkušený pivot Jaroslav Kovář, který přispěl svému týmu celkem pětaosmdesáti (!) body. Vmimořádně vyrovnané tabulce třetí nejvyšší soutěže se tak Valaši vyšplhali během jednoho víkendu zpředposledního až na čtvrté místo. Vdalším pokračování druhé ligy zajíždějí basketbalisté Valašského Meziříčí na palubovky soupeřů. Vsobotu 2.února se představí vŽabovřeskách a oden později vJihlavě.

VAL. MEZIŘÍČÍ– TŘEBÍČ 104:74 (32:19, 55:44, 83:58)

Hned vúvodní čtvrtině utkání si domácí vytvořili poměrně slušný náskok, který vpohodě udržovali do poločasu. Po změně stran přišla klíčová třetí desetiminutovka, ve které domácí soupeře definitivně dorazili.

Jedenáctibodové vedení natáhli až na pětadvacet bodů a bylo rozhodnuto. „Kluci zahráli velmi zodpovědně a takticky a před poslední části už rozhodli. Velkou oporou byl Jarda Kovář, který nejen střílel body, ale velmi důležitá byla jeho práce pod oběma koši,“,“ liboval si trenér Valašského Meziříčí Pavel Václavek.

Body Val. Meziříčí: Kovář 46, Pešat 19, Pospíšil 15, bezděk 10, David 9, Zaviačič5.

VAL. MEZIŘÍČÍ– ŠLAPANICE 102:70 (26:17, 54:47, 78:64)

Také ve druhém utkání se od začátku dostali do vedení domácí hráči, kteří chtěli za každou cenu udržet dobrou domácí bilanci a hlavně získat další dva důležité body. Podobně jako sTřebíčí bedli Valaši už vpolovině oslušných sedm bodů. Třetí desetiminutovku vyhráli domácí vpoměru 23:17, natáhli vedení na třináct bodů a vposlední čtvrtině již soupeře kničemu nepustili.

„Kluci opět zahráli dobrý basketbal. Zase se dařilo střelecky Kovářovi, který na sebe vázal obránce pod košem a perfektně připravoval pozice ispoluhráčům, například Peštovi, který nastřílel 33bodů,“ pochválil své svěřence kouč Pavel Václavek.

Body Val. Meziříčí: Kovář 39, Pešat 33, Bezděk 10, Pospíšil 7, David 6, Zaviačič 5, Ides2.

1.Žabovřesky 14 8 6 1075:963 22
2.Kroměříž 14 8 6 1020:974 22
3.Nový Jičín 14 8 6 1105:1105 22
4.Prostějov B 14 7 7 1084:1025 21
5.Val. Meziříčí 14 7 7 1086:1038 21
6.Krnov 14 7 7 1131:1114 21
7.BCM Ostrava 14 7 7 1049:1044 21