„Jsem rád, že jsem se mohl na losování podílet. Je vždycky fajn, když můžete někomu udělat radost. Snad se i na nějaké školy osobně dostanu a zažiju s dětmi super den,“ řekl motokrosař Petr Pilát.

Ze Zlínského kraje se dočkaly odměn pět škol. Na podzimní Olympijský trénink se mohou těšit v Polešovicích a na poukázku ve výši 10 tisíc korun na vybavení pro změnu ZŠ Oskol Kroměříž.

Olympijský trénink je pro školy prestižní událostí. Přímo na školu přijede slavný sportovec a spolu s týmem Sazka Olympijského víceboje připraví dětem zábavné sportovní dopoledne. V rámci Olympijských tréninků na školy pravidelně jezdí ambasadoři projektu jako halová mistryně Evropy Denisa Rosolová (Helceletová), jedna z nejúspěšnějších tuzemských basketbalistek Ilona Burgrová, bronzová medailistka z olympiády Šárka Kašpárková nebo mistryně světa z biatlonu a dvojnásobná olympijská medailistka Veronika Vítková.

Paralympijská atletka Anna Luxová zároveň vylosovala i pět škol pro Sportovní dny Paralympijské výzvy, mezi kterými nechybí hneed tři z našeho regionu - ZŠ a MŠ spec. Uherské Hradiště, ZŠ a MŠ Uherské Hradiště, Palackého náměstí a ZŠ a MŠ Kroměříž, F. Vančury.

„Byla to moje losovací premiéra a myslím, že se povedla. Ráda jsem se i osobně potkala s Petrem Pilátem, kterého jsem do teď znala jen z médií,“ doplnila Anna Luxová.

Sazka Olympijský vícebojZdroj: Deník / Radek Valenta