Oba borci z Valašského Meziříčí na čtvrtém podniku osmidílného seriálu skončili devátí. Na osmé místo, které zabrala posádka Hudec – Černoch, jim přitom scházela jediná vteřinka.

Martin Hudec s Jaroslavem Pešlem, kteří jsou dobří kamarádi, na Rally Vysočina předvedli fanouškům nevídané drama, které gradovalo až do posledních metrů. V devíti rychlostních zkouškách se 71 ostrými kilometry se oba borci naháněli jako Ayrton Senna s Alainem Prostem v „efjedničkách“ v dobách jejich největší slávy. Nevěříte? Tak tady jsou fakta a čísla. Po celou dobu byli oba jezdci od sebe v neuvěřitelně blízkém časovém odstupu. Po většinu soutěže je dělila buď jedna nebo dvě vteřiny, vůbec největší rozdíl byl pouhé 4,8 vteřiny.

Vyrovnanost obou vozů tedy byla přímo neuvěřitelná. Hovoří o tom i další velmi zajímavé číslo: na celkových 71 ostrých kilometrech dělal rozdíl jedné vteřiny v přepočtu pouhých třicet metrů! A takový adrenalin si oba borci užívali plnými doušky.

„Skvěle jsme si zazávodili a užívali jsme si to maximálně. Po celou dobu jsme věděli, jak to s námi je. Takže o tom, že to je pořád v rozmezí dvou nebo tří vteřin, jsme byli informováni přesně. Byl to neuvěřitelný závod v tom, že se vlastně pořád jelo takto na hraně a mezi námi dvěma se to přesýpalo z jedné strany na druhou,“ popsal průběh závodu pilot v cíli deváté posádky Jaroslav Pešl. Ten pořádně přitopil pod kotel na předposlední osmé RZ, kterou vyhrál nad Hudcem o tři vteřiny a před startem závěrečné deváté RZ měl náskok jedné vteřiny. Jenže poslední test zvládl o dvě vteřinky lépe Hudec, a tak nakonec se o jedinou vteřinu radoval právě on.

Na Pešla s Juřicou tak zbyla „jen“ devátá příčka, která ale i tak znamená další vylepšení nejlepšího výsledku kariéry, kterým až do Vysočiny bylo 11. místo v Lužických horách. „Před poslední erzetou jsme věděli, že vedeme nad „Hudem“ o jednu vteřinu. Snažili jsme jet tak, abychom zbytečně neztráceli, ale zároveň bez zbytečného rizika. Vyletět někam do pole a rozbít auto jsme v posledním testu rozhodně nechtěli. Nakonec to těsně nestačilo, chyběla pouhá vteřinka. Ale i tak jsme moc spokojeni. To, jak jsme se naháněli o sekundy, byl super adrenalin,“ nemohl si vynachválit honičku o osmé místo 31letý Jaroslav Pešl, pro nějž byla devátá pozice výborným navázáním na nedávné skvělé čtrnácté místo absolutně na Rally Bohemia.

Další závod, kde by se mohla posádka Pešl – Juřica objevit, je zlínská Barum Rally na konci srpna. Tam by ale Pešl nejel se svým autem, ale podle všeho stejně jako na Rally Bohemia ve voze Vladimíra Barvíka. Další sprint, již pátý díl seriálu, pak je na řadě na začátku září v Třebíči.