Na Valašskou rally, která proběhla o uplynulém víkendu, dopadl stín tragické nehody, při které zemřeli tři lidé. Na sportovní stránku rally se těsně po předčasně ukončené soutěži až tolik nedostávalo. Pojďme se nyní z lehkým časovým odstupem podívat na jednu z domácích posádek ve složení Jaroslav Pešl – Radek Juřica, která jela teprve svůj druhý závod v rally a hned dokázaly vyhrát svou třídu.

Posádka Pešl – Juřica si odbyla premiéru v rally soutěžích loni v říjnu na vsetínském rallysprintu, kde s vozem Honda Civic Vti skončila třetí ve třídě. Tentokrát to bylo ještě lepší. Na prvním podniku Medisport Mistrovství České republiky (tedy „velkého mistráku“) Pešl s Juřicou zvítězili. Za sebou nechali dalších pět vozů Honda Civic, mimo jiné i například loňského mistra ČR ve velkém mistráku Dunovského, kterému nadělili během šesti RZ, které se stihly do tragické nehody odjet, celkem dvě minuty. Na RZ Santov Pešl porazil Synovského dokonce o 45 vteřin. „Jsme naprosto spokojeni. Chtěli jsme se hlavně tady doma ukázat fanouškům. Že jsme vyhráli, je pro nás něco navíc a super výsledek,“ radoval se Jaroslav Pešl, jenž si tak dal s mírným předstihem parádní dárek k 29. narozeninám, které oslavil první dubnový den.

Z celkově odjetých šesti zkoušek vyhráli Pešl s Juřicou hned čtyři, dvakrát byli druzí. „První dvě zkoušky jsme na mokrém povrchu nezvolili dobré gumy. Vůbec poprvé jsme jeli na mokrém povrchu a opravdu hodně nám to klouzalo, zažili jsme si hodně krušných chvilek,“ pousmál se ve vzpomínce na začátek soutěže Jaroslav Pešl, jenž letos bude závodit za tým MH Racing.

Od třetí erzety už však patřila skupina N2 jen Pešlovi. Vyhrál všechny čtyři zbylé testy a dostal se po prvním dnu do čela o osmnáct vteřin před druhého Blaťáka. Protože hned na první erzetě druhého dne došlo k osudné havárii a rally byla předčasně ukončena, platily ve skupině N2 páteční výsledky jako konečné. „Je to pro nás super start do nové sezony. Už teď se těšíme na další závody,“ směje se čerstvě 29letý jezdec.

Po chvíli však hned zvážněl. To když se řeč stočila na tragickou nehodu, při které po střetu s vozem slovenské posádky Lukáš Lapdavský – Julius Lapdavský zemřeli tři diváci. „Je to strašné, co se stalo. Podle všeho tam ale ti divááci neměli co dělat, a to je na tom nejhorší. Slovenské posádce jsme napsali za náš tým takovou povzbuzující esemesku, ať se drží,“ podotkl ke smutné události Pešl.

A jaký bude další plán valašskomeziříčské posádky? „Velký mistrák jsme jeli jen na Valašce, protože jsme tady doma. Ale jinak se budeme soustředit na rallysprintové mistrovství, které začíná v Lužických horách na začátku května,“ těší se Jaroslav Pešl.