V Basemanovi (plavání 600 metrů, kolo 32 kilometrů, běh 5,5 kilometru) se prezentoval časem 1:16:43. V závodu v olympijském triatlonu ve Žďáru nad Sázavou (plavání 1,5 kilometru, kolo 40 kilometrů, běh 10 kilometrů) se blýskl časem 2:00:49.

,,Baseman, který se konal v areálu a okolí Poděbrad u Olomouce, byl malý závod s pěknou tradici. Plavalo se v jezeře Poděbrady, cyklistika se jela na trase mezi Poděbrady a Litovlí a závěrečný běh se běžel na cyklostezce u Poděbrad. Zásadní pro mě byl závod ve Žďáru nad Sázavou. Na Vysočině jsem na kole v kopcích zkoušel převody, jaké jsem schopný utáhnout,“ informuje Pavel Hradil.

Ten v závodu v Challenge ve Walchsee obsadil mezi profesionály dvaadvacáté místo. V Tyrolsku dosáhl na kopcovité trati složené ze 1,9 kilometru plavání, 90 kilometru cyklistiky a 21,1 kilometru běhu, výsledného času 4:04:24.

,,Byl to můj první velký závod, na který jsem si troufl,“ prozradil Hradil.

Ten v Rakousku mezi profesionály startoval s nejvyšším číslem 42. Tolik tam bylo profesionálů. Vysoké číslo mezi nimi znamenalo nejhorší bodový rankink.

Plavání se mu celkem vydařilo.

,,Na začátku jsem plaval na čelních pozicích vedle Brita Thomase Bishopa. Za Toma jsem se schovával, mezi námi byl ale ještě jeden soupeř. To však byl docela problém, protože jsem se odtrhl od prvního balíku. Ztrátu jsem se snažil dohnat, ale nakonec místo dostižení prvního balíku jsem se dotáhl jenom na druhý balík. Ztráta na čelo ovšem nebyla velká,“ zavzpomínal na úvodní disciplínu reprezentant klubu Titan Trilife Zlín. V Tyrolsku zaplaval čas 25:42.

Na těžké trati kola ztrácel ve sjezdech.

,,Výjezdy jsem většinou vyjel na velkou sílu, v posledním kopci jsem dokonce předjel několik soupeřů. Problém byly technické sjezdy. V prvním jsem si ani neuvědomil, jak moc nebrzdím. V jednom úseku mi trochu podklouzlo kolo, naštěstí to bylo bez pádu. Další sjezdy už jsem jel opatrně,“ přiznal Hradil. Cyklistiku zajel za 2:15:19.

,,Zvlněný závěrečný půlmaraton jsem zvládl v čase 1:19:04. Snažil jsem se běžet rovnoměrným tempem. Díky tomu se mi podařilo předběhnout několik profesionálů. Se ziskem dvaadvacáté příčky v Tyrolsku jsem tak spokojený. Ale je pořád na čem pracovat,“ uvědomuje si po závodu v Rakousku Pavel Hradil.