Trasa vedla po červené turistické značce až na vrchol magického Radhoště, kde byl cíl.

Prvenství vybojoval Pavel Dvořák (Atletika Alojzov), který v závodě dlouhém 6,5 kilometru s převýšením 734 metrů, dosáhl času 36:47. Druhé místo obsadil Jan Židek (Japa sport), ten byl v cíli pomalejší o 27 sekund. Bronz bral za čas 37:58 Jakub Ambros (AK Emila Zátopka Kopřivnice), čtvrtý skončil Ondřej Horák (Atletika Alojzov, 39:13), pátý byl Vít Otevřel z Čeladné (39:48).

Pavel Dvořák se na obnovený běh na Radhošť těšil.

,,Před startem jsem však měl obavy z deštivého počasí. V průběhu závodu ale přestalo pršet a ve svěžím vzduchu se běželo příjemně,“ pochvaloval si reprezentant Atletiky Alojzov.

Závod začal opatrně. Do začátku 4. kilometru běžel na třetím místě s malou ztrátou na čelo.

,,Poté jsem viděl, že Jan Židek a Jakub Ambros přede mnou mírně zpomalují. Já jsem se cítil čerstvý a tak jsem zabral a na největší soupeře jsem se dotáhl a 2 kilometry před cílem jsem se probojoval na první příčku. Ovšem měl jsem mírné obavy ze závěrečného úseku, který se běžel těsně před vrcholem Radhoště po sjezdovce, ve strmé pasáži mě nohy podržely a tak jsem se v cíli radoval z vítězství,“ potěšil triumf v Moravskoslezských Beskydech Pavla Dvořáka.

Z reprezentantů z pořádajícího klubu AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm doběhl do cíle Marek Tretera (40:15) šestý a Dan Mičola (40:50) osmý.

Závod žen vyhrála díky času 43:45 Karolina Tyman z Polska, před Jaroslavou Ježkovou (Salomon, 44:24), třetí pozici obsadila Zuzana Weissová (TJ Gumárny Zubří, 46:18).

Doposud se konalo 19. ročníků Běhu na Radhošť, které pořádal klub KHB Radegast. Ten poslední se uskutečnil v roce 2013. Před 11 lety tento závod mezi muži vyhrál Jakub Bajza (AK Asics Kroměříž, 35:58), mezi ženami zvítězila Iva Milesová (PSK Olymp Praha, 42:48).

Traťový rekord drží Jan Bláha (Sokol České Budějovice), který před 19 lety, v roce 2005, zaběhl čas 30:55.