Na trati v Podkonicích nedaleko Banské Bystrice dojel 21letý jezdec těsně pod stupni vítězů. Jeho o rok starší bratr Michal, jenž je stejně jako Patrik členem týmu Specialized, měl původně do bojů také zasáhnout, ale zranění v tréninku jej do závodu nepustilo.

V první jízdě dojel Patrik Kotrla na pátém místě, když měl technické problémy s řetězem. Ve druhé zajel znatelně lépe, nicméně to opět stačilo na pátou příčku. V celkovém součtu, kdy se počítá lepší jízda, z toho bylo tady páté místo. „Nahoře to však bylo tak našlapané, že Patrik ztrácel na pátém místě na vítěze pouhé dvě vteřiny,“ uvedl Patrikův bratr Michal Kotrla, jehož do hlavního závodu nepustilo zranění. „V tréninku před závodem jsem měl pád a pohmoždil jsem si zápěstí. Radši jsem do závodu nešel,“ vysvětlil svoji absenci na první dílu slovenského Ryde Cupu Michal Kotrla.

Hned o tomto víkendu čeká na oba jezdce ze Semetína další z dlouhé řady naplno se rozjíždějící sezony. V Podkopné Lhotě se jede první díl seriálu WBC. Dalším závodem bude na konci května první podnik nejprestižnějšího seriálu v republice – Českého poháru.

Kromě domácích a slovenských soutěží se však bratři Kotrlové stejně jako v uplynulých letech chystají i na závody světového poháru do zahraničí. Pokud vše půjde dobře, měli by stihnout závody ve třech zemích. „Nejbližším závodem je světový pohár v Anglii, kam se moc těšíme a měli bychom tam jet v červnu. Pokud vše půjde podle plánu, tak bychom se měli objevit také na světových pohárech ve slovinském Mariboru a v Rakousku ve Schladmingu,“ plánuje zahraniční výjezdy Michal Kotrla.