LESANA ZUBŘÍ - ZUBŘÍ JUNIOŘI 32:35 (20:15)
Mírným favoritem zuberského derby byli junioři, ale v prvním poločase to vypadalo úplně naopak. Lesana, která hraje teprve svou třetí sezonu ve druhé lize, se předvedla ve skvělém světle a tahala za delší konec. „Prakticky celý první poločas jsme byli ve vedení. Dařilo se nám poměrně jednoduše překonávat obranu soupeře a hlavně jsme je nepouštěli do rychlých protiútoků, což je jejich největší zbraň,“ pochvaloval si první půli trenér Lesany Zubří Zbyněk Mizera.
Po změně stran se pomalu, ale jistě začali dostávat do tempa a postupně i do vedení favorizovaní junioři, kteří byli posilněni i o hráče, kteří alternují v extraligovém áčku Zubří (Vyjídák, Jurka, Mičkal). A právě především Vyjídák s Jurkou zahájili kanonádu, která skončila vítězstvím zuberských juniorů. „Střelecky se prosazoval až příliš Vyjídák, kterého jsme nedokázali ubránit. Soupeři skvěle zachytal Orság a my jsme udělali pár chyb v důležitých momentech. Navíc v úplném závěru někteří hráči ztratili nervy a nechali se zbytečně vylučovat, bylo to asi čtyři nebo pět vyloučení. Závěr jsme prostě psychicky nezvládli,“ konstatoval kouč Lesany Zbyněk Mizera.
Kouč vítězných juniorů Aleš Kořínek si utkání velmi pochvaloval. „Bylo to opravdu velmi kvalitní utkání, které bylo pikantní pro všechny zúčastněné. Kluci se téměř všichni znají a bylo to dost vyhecované,“ uvedl Aleš Kořínek.
Jeho sveřenci utkání zlomili až v úplném závěru. „Zlom nastal kolem 50. minuty, kdy jsme dokázali smazat pětibrankové vedení Lesany a naopak jsme šli do vedení. Právě v těchto momentech Lesana výrazně doplatila na vlastní nedisciplinovanost a my jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Dalším důležitým aspektem byla také fyzická kondice, kterou jsme v závěru soupeře přetlačili,“ hodnotil zajímavé derby Kořínek.
Trenér vítězů také nezapomněl kromě pochvaly svých svěřenců vyzdvihnout i kvality soupeře. „Lesana se to utkání zakousla skvěle, šli do toho po hlavě a dali do zápasu všechno. Hráli opravdu dobře a jejich výkon určitě neodpovídal postavení v tabulce,“ vysekl poklonu soupeři kouč zuberských juniorů Aleš Kořínek.
Lesana Zubří: Kyselý, Stružka - Dědek 6, Čech 6, Cibulec 5, J. Mičola 4, S. Mičola 4, Ulrych 2, L. Holiš 1, Šimurda 1, Křenek 1, Pobořil 1, Pavlíček 1. Tovaryš. Trenér: Mizera.
Zubří junioři: Novotný, Orság – Vyjídák 12, Jurka 8, Horký 5, Jiří Mičola 3, Ondřej 2, Mičkal 2, Horut 1, Pernický 1, Mézl 1, Buček, Mikulenka, Petružela. Trenér: Kořínek.

VSETÍN - HAVÍŘOV 29:26 (16:11)
Házenkáři Vsetína si s Havířovem spravili chuť po předchozí porážce v Trnávce. Bylo to už šesté vítězství vsetínského týmu v nové sezoně, Valaši jsou zatím na pěkném pátém místě.
Vsetín: Kováč - Mrnuštík 6, Bartoň 5, Weintritt 4. Halmazňa 4, Korejčík 3, Král 2, Adámek 2, Křupala 2, Havran 1, Vilímek, Bednárik. Trenér: Pospíšil.