Mezi dvanácti účastnicemi finále obsadila pátou příčku, olympijskou vítězou se v Extreme Parku v Krasnaje Poljaně stala Američanka Jamie Andersonová.

Rodačka z Uherského Brodu zajela v úvodní jízdě ze všech dvanácti finalistek nejlepší jízdu, obdržela 86,25 bodu a vedla. Druhé kolo se však změnilo v noční můru. Rozhodčí začali dávat vyšší známky a Pančochovou před její jízdou předstihly Jonesová (87,25) a Candrianová (87,00). Proto se Pančochová snažila zlepšit, ale na prvním skoku trik přetočila a spadla. Chvíli zůstala ležet na trati, pak se ale naštěstí s pomocí zvedla a sama sjela do cíle. Tam svým soupeřkám ukazovala rozbitou helmu, která ji zřejmě uchránila od vážného zranění.

„Bouchla jsem se do hlavy, ale žiju, takže dobrý," řekla bezprostředně po jízdě. Při odvážném prvním skoku 540 frontside letěla moc daleko a vysoko, nezvládla doskok a tvrdě upadla na záda. „Bohužel jsem to přetočila. Je to škoda, měla jsem ještě vymyšlenou lepší jízdu, ale bohužel, co se dá dělat," pokrčila rameny a ihned se svěřila do péče lékařů.

Naděje, že vydrží na bronzovém stupínku, zhasla hned vzápětí. Finka Rukajärviová zajela výbornou jízdu a vyšoupla českou reprezentantku ze stupňů vítězů. Na konečné páté místo ji pak odsunula vítěznou jízdou Andersonová.

V Soči by mohla Šárka Pančochová startovat ještě v U-rampě, závod je na programu 12. února. O jejím startu se rozhodne na základě vyšetření po dnešním pádu.

Výsledky: ženy – slopestyle: 1. Andersonová (USA) 95,25, 2. Rukajärviová (Fin.) 92,50, 3. Jonesová (Brit.) 87,25, 4. Candrianová (Švýc.) 87,00, 5. Pančochová (ČR) 86,25, 6. Shorrová (USA) 75,00, 7. Brightová (USA) 66,25, 8. Derungsová 58,50, 9. Könzová (Švýc.) 54,50, 10. Gasserová (Rak.) 51,75.