Loni Zubřané alespoň ještě hráli nadstavbu o titul, ve které skončili pátí. Letos to ale bylo výrazně horší a konečné deváté místo ani náhodou nemůže korespondovat s cíli a představami klubu, jako je Zubří.

Důvody zuberského viditelného ústupu ze slávy lze hledat v mnoha faktorech, počínaje totálním výprodejem hráčů po mistrovské sezoně předloni v létě a loňskými letními trenérskými experimenty konče. V konečném důsledku to byl neodvratný pád dolů a nejhorší umístění Zubří v posledních mnoha letech. „Samozřejmě jsme chtěli být v první šestce a zahrát si o medaile, ale tentokrát to prostě nevyšlo. Hodně špatně se nám na boje v horní polovině nadstavby dívalo, když jsme nemohli být u toho," ohlíží se za nepovedenou sezonou jeden z nejzkušenějších borců Zubří Štěpán Randýsek, jenž po nedávno skončené sezoně především ze zdravotních důvodů uzavřel kariéru. Podle něj byl letošní sešup Gumáren do spodních pater neudržitelný a poměrně logický. „Bohužel pro nás asi nejde v našich podmínkách udržet tým na stejné, nebo alespoň podobné úrovni, jaký byl ten z roku 2012, kdy jsme měli titul. Prostě nejde hrát rok co rok o medaile nebo dokonce o titul," má jasno Randýsek.

Podle zkušeného 29letého borce byl dalším negativem sezony fakt, že tým vedli během pár měsíců hned tři trenéři. Srba Čeliče vystřídal na několik zápasů Aleš Kořínek, kterého v lednu nahradil Jiří Kekrt. „To střídání koučů té naší situaci samozřejmě moc nepřidalo. Každý trenér vyžaduje něco jiného a my jsme to museli hned několikrát měnit a za pochodu ladit. V konečném součtu to udělalo, že jsme hráli jen spodní šestku," dodal Štěpán Randýsek.

Podobně jako Randýsek viděl nepovedenou sezonu i kapitán týmu Tomáš Bechný. Podle něj tým srazily některé zápasy zkraje sezony, po kterých už se to pak jen vezlo směrem dolů. „Nezvládli jsme některé zápasy, které jsme prostě zvládnout měli. Například duely s Frýdkem-Místkem či Zlínem, což se následně projevilo i na naší psychice a nedokázali jsme se zvednout. Tento stav se s námi prakticky táhl skoro po celou sezonu," viděl hlavní příčiny špatného ročníku Tomáš Bechný.