Zubřané zakončili dvouměsíční přípravné období středečním vysokým vítězstvím nad extraligovou Bystřicí pod Hostýnem. Během července a srpna se však utkávali z naprosté většiny se zahraničnímu družstvy, což by mělo být výrazným přínosem. „Chtěli jsme, aby si náš mladý tým zvykl na úplně jiné herní styly, na které není zvyklý. Myslím, že se nám to povedlo a doufám, že to v zápase s Kypřany prodáme,“ věří zuberský asistent Jiří Mika.

Před dvěma lety se Valaši utkali v Poháru EHF s jiným kyperským týmem Cyprus College. Tehdy přes něj bez problémů přešli do druhého kola. Letos to však podle všeho tak snadné nebude. Strovolos před dvěma lety vyřadil z Poháru PVP Duklu Praha. „Bude to těžký oříšek. Nejhorší je, že máme jen velmi málo informací o soupeři. Snažili jsme se ze všech sil sehnat nějaký materiál či záznam jejich zápasu.

Ale jsme úplně na začátku sezony, takže se nic moc sehnat nedalo,“ posteskl si kouč Mika. Několik postřehů se však klubu přeci jen podařilo vystopovat. „Máme nějaké kusé informace. Loni tam působil jeden český hráč, takže jsme od něj něco málo zjistili. Letos však Strovolos dost obměnil sestavu, tak uvidíme. V tomto případě, kdy se mužstva vůbec neznají, je dobře, že hrajeme první zápas doma,“ dodal Mika.

Do prvního ostrého utkání nové sezony by měli Zubřané nastoupit téměř kompletní. Martin Hrstka i Randýsek, o jejichž startu nebylo jasno, ve středu v generálce proti Bystřici pod Hostýnem nastoupili a k dispozici by měli být i v sobotu. Otazník tak visí již jen nad zraněným Pernicou.