Valaši potřebují nutně zabodovat. Už jen proto, že v uplynulém kole vůbec poprvé v sezoně doma prohráli (24:26 s Duklou Praha).

Mnohem horší ale je, že ve šlágru ztratili dvě velké opory – Tomáše Bechného a Martina Stržínka. Bechný odstoupil už ve druhé minutě, když si obnovil zranění kolene.

Stržínek si zranil také koleno ve druhém poločase. Oba zápas nedohráli a oba budou na dlouhou dobu mimo hru.

„Tomáš Bechný už hledá termín pro operaci a v jeho případě je vlastně jasné, že má prakticky po sezoně. Martin Stržínek má poraněné vazy v koleně a i tady platí, že bude na hodně dlouho mimo hru. To jsou pro nás nejhorší zprávy poslední doby,“ posteskl si nad nelehkým údělem Zubří trenér Jiří Mika.

I v notně oslabené sestavě však jistě platí Zubří za favorita utkání a proti Přerovu nebere nic jiného než vítězství.

„Jsme sice výrazně oslabeni, ale momentální situace nám velí určitě vyhrát. To je také ta hlavní věc, která nás zajímá,“ burcuje kouč Zubří.

Zubřané jsou po dvanácti kolech (z celkových 22 kol, po kterých se extraliga rozdělí na nadstavbu o titul a spodní část) momentálně na pátém místě. I proto musejí především doma bezpodmínečně bodovat.

„Teď už je situace hodně vyrovnaná a pro nás komplikovaná. Proto i zápasy s týmy ze spodní poloviny tabulky jsou pro nás důležité,“ přemítá Mika nad stávající situací.

Sobotní úspěch je pro Zubří důležitý také proto, že pak jsou na řadě dva další nesmírně těžké zápasy.

„Po Přerovu už máme do Vánoc v extralize jen zápas v Karviné a doma s Lovosicemi. To budou strašně důležitá utkání, proto musíme získat sebedůvěru a psychickou pohodu v zápase s Přerovem,“ má jasno o důležitosti zápasu kouč Gumáren.

V mimořádně těžké chvíli v Zubří doufají, že se budu moci spolehnout na svého „hráče navíc“.

„Věřím, že nás naši fanoušci přijdou podpořit a společně splníme cíl. Začíná nám nesmírně těžké období a věřím, že se do něj nastartujeme dobře,“ dodal Jiří Mika.