Hosté do utkání nastoupili pouze s dvěma hráčkami Simonou Tydlačkovu a Lucií Hejzlarovou. A to na mladý celek domácích v sestavě s Lucií Masopustovou, s bývalou vsetínskou stolní tenistkou Lucií Juchelkovou a odchovankyní Hluku Lucií Obdržálkovou nestačilo.

Vsetín se sice snažil vybojovat co nejlepší výsledek, ale vysokou porážku neodvrátil. Jediný jeho bod získala až za stavu 8:0 jednička Valašek Simona Tydlačková, která porazila ve čtyřech sadách Obdržálkovou.

,,Kateřina Hnátková je nemocná, Kateřinu Ďulákovou nám k zápasu neuvolnil Přerov a Kristýna Holíková se v den utkání vracela z pobytu ze Španělska,“ vysvětluje absence zbývajících hráček ze vsetínské sestavy vedoucí družstva Jiří Beneš.

,,Jejich absence měla pochopitelně vliv na naši psychickou pohodu v Havířově. Utkání jsme mohli ale prohrát nižším rozdílem. Havířovské stolní tenistky ovšem byly v domácím prostředí lepší v koncovkách vyrovnaných setů,“ konstatoval Beneš.

Další duely bude vsetínské družstvo hrát v sobotu 21. října na východě Čech. Vsetín tam v 10 hodin nastoupí v herně rezervy SK Dobré a v 15 hodin se představí v herně béčka Hradce Králové.

1. LIGA ŽEN – Skupina B (1. kolo): SKST HAVÍŘOV B – SOKOL VSETÍN 9:1

Bod Vsetína: Tydlačková.