Sotva uběhnou první hodiny z nového roku, soutěžní posádky už mají opět napilno. První body se budou rozdělovat v rakouském Freistadtu.

Klasická zimní soutěž na start přilákala více než sto třicet posádek z devíti zemí. Startovní číslo 23 poveze na dveřích Mitsubishi Lancer EVO IX Jaroslav Orsák, kterého bude i v Rakousku navigovat Karel Vajík. Na druhý start po tratích okolo Freistadtu se třiadvacetiletý kloboucký jezdec hodně těší.

„V Rakousku jsme jeli už v minulém roce. Tehdy to bylo s Romanem Peškem a EVO VII a naše učinkování ukončila lehká havárie, při které jsme vylomili kolo,“ zavzpomínal na svůj loňský start Orsák.

Talentovaný jezdec si rakouskou soutěž rychle oblíbil. Zejména mu učarovaly nádherné rychlostní zkoušky.

„Tratě tamních erzet jsou velmi pěkné - úzké silničky v lesích a mezi poli, prostě nádhera. Takové zkoušky bych rád jezdil i doma,“ rozplývá se Orsák.

Start letošní Jänner rallye se uskuteční první lednový víkend. Přihlášené posádky si mohly část tratě prohlédnout mezi vánočními svátky, zbytek až krátce před začátkem závodu.

„Nedá se nic dělat. Takto si to určil pořadatel a my to musíme respektovat. Je to komplikovanější pro vzdálenější posádky.

Polovina trati je pod sněhem, a tak bude jistě zajímavé sledovat auta v akci. My se na první závod sezony hodně těšíme. Ve třídě máme více než čtyřicet soupeřů. Umístění v první dvacítce absolutního pořadí bude pro nás velkým úspěchem,“ řekl Jaroslav Orsák.

Pořadatelé připravili trať dlouhou 790 kilometrů, do které umístili 18 rychlostních zkoušek v délce 280 km. Vítěze úvodního závodu sezony budeme znát