Závodu na závěr sezony se účastnila tradiční družstva -kromě Česká republiky ještě Polsko, Maďarsko a pořádající Slovensko. I přes těžkou sezonu, kterou má za sebou, dokázal Jiří Orság pomoci svému týmu velmi výrazně. V trhu pokořil 158 kilogramů a v nadhozu dokonce překonal hranici 200 kilogramů.

Svým výkonem na Sinclairovy body, jak se tento závod hodnotí, se dostal na skvělé druhé místo. Stejného umístěné dosáhlo i české družstvo, když jej porazilo jen vítězné Polsko. Se svým výkonem na konci mimořádně náročné sezony byl osmnáctiletý sportovec velmi spokojený.

„Konečně jsem pokořil hranici 200 kilogramů. Již jsem to dal několikrát na tréninku, ale na závodě se mi to ještě nepodařilo. Jsem nadmíru spokojen,“ pochvaloval si Jiří Orság.

O dalším sportovním programu má nadějný vzpěrač z Valašska jasnou představu. „Po nezbytné regeneraci mě v novém roce čeká opět náročná sezona. Během ní budu muset mimo jiné zvládnout i maturitu. Jako první závod mě čeká v polovině března mistrovství Evropy do 23 let v Německu,“ nastínil nejbližší plány Jiří Orság.