Jelikož má za sebou velmi těžkou sezonu plnou závodů, domluvil se s trenérem Havířova, že půjde jen tolik, aby tým vyhrál třetí kolo a zároveň i šampionát celkově. A to se nakonec povedlo. Jiřímu Orságovi stačily výkony 150 kg v trhu a 180 kg v nadhozu. Banik Haviřov skončil na prvním místě s celkovým součtem 4362,55 bodů, a to s velkým náskokem před Bohumínem a Novým Hrozenkovem.

Při posledním kole I. ligy juniorů proběhlo také vyhlášení Zlaté činky - ankety, která oceňuje nejúspěšnější závodníky za rok 2007 ve všech kategoriích. V kategorii juniorů do 17 let zvítězil Patrik Krywult z Havířova, kategorii juniorů do 20 let opanoval Jiří Orság.

S letošní sezonou může být mladý talent českého vzpírání velmi spokojený. „Splnil jsem si předsezonní cíl dosáhnout 160 kilogramů v trhu a 200 kilogramů v nadhozu. Nejvíce si určitě cením třetího místa na mistrovství světa juniorů do 20 let,“ připomněl Orság svůj životní úspěch na šampionátu v Praze.

O svém dalším programu má osmnáctiletý závodník z Karolinky poměrně jasno. „Teď si musím trochu odpočinout a zregenerovat a v novém roce mě čeká opět náročná sezona. Během ní budu muset mimo jiné zvládnout i maturitu. Jako první závod mě čeká v polovině března mistrovství Evropy do 23 let v Německu.