Proti lídrovi Gambrinus ligy a čerstvému účastníkovi Ligy mistrů Slavii Praha se museli prát nejen s věhlasným soupeřem, ale také s nepřízní počasí a v závěru utkání s velkou únavou.

„Byl to můj nejtěžší zápas, co jsem kdy hrál. Sotva tahám nohy za sebou,“ ulevil si záložník Velkých Karlovic + Karolinky Ladislav Orság. Pro něj i pro jeho kolegy z divizního celku bylo utkání obrovským zážitkem. „Sice nám to trochu pokazilo špatné počasí, ale bylo to perfektní. Hrozná makačka, ale fakt zážitek,“ neskrýval nadšení.

Slávisté rozhodli o postupu už v prvních 45 minutách, ve kterých dali hned tři branky. „V šatně jsme si říkali, že zkusíme co nejdéle udržet nulu. Bohužel jsme dostali už po dvaceti minutách gól, a to nás trochu srazilo,“ přiznal pětadvacetiletý záložník Valachů. Po změně stran přidal favorit ještě jednu branku a v klidu dokráčel k vítězství. „I když terén nebyl ideální, bylo se slávisty strašně těžké držet krok. Nejnebezpečnější byli útočníci Gaucho a Šenkeřík,“ pravil vyčerpaný fotbalista.

Domácí se moc nažili o čestnou branku, ale ta jim nebyla přána. Dvě tisícovky fanoušků si mohly zakřičet hned zkraje utkání. „Mrzí mě, že rozhodčí při naší první šanci ve čtvrté rozhodčí neviděl držení útočníka Haase v pokutovém území,“ povzdechl si kouč domácích Viktor Kollanda.

Nejblíže k brance Valachů byl útočník Plánka, který trefil po změně stran hlavou břevno. „Je to škoda. Bylo tady i přes špatné počasí moc diváků, před takovou návštěvou jsem ještě nehrál. Moc jsme je chtěli potěšit brankou, ale měli jsme i smůlu,“ posteskl si Orság. „Za vstřelený gól jsme měli v šatně vypsané prémie. Škoda, že se někdo netrefil,“ dodal záložník.