„Samozřejmě, takové vítězství netěší, ale tady hrozil velký průšvih. Nikdo nám nebyl schopný poskytnout žádné záruky a nám v této složité situaci hrozily nemalé finanční ztráty,“ uvedl manažer zuberského klubu Michal Balhárek.

Opakuje se tak scénář z předešlého kola. V listopadu měli Zubřané nastoupit proti švýcarskému Otmar St. Gallen, ten však kvůli současné koronavirové situaci z poháru vycouval. A nyní ho následoval i islandský celek.

„Po losu poháru jsme měli trochu obavy, aby nás výlet finančně nezruinoval. Měli jsme strach především z utlumeného letového provozu a dopravní dostupnosti. Nakonec se nám přece jen podařilo najít slušný spoj z Wroclavi,“ popsal Balhárek po týdenním vyjednávání se soupeřem.

V něm Islanďanům nabídlo zuberské vedení postupně snad všechny možné varianty. Mohlo se hrát v Česku i na neutrální půdě. Žádnou z variant nakonec pohárový soupeř Valachů nepřijal.

„Čím víc informací jsme měli, tím víc nereálná naše cesta na Island byla. Je tam úplný lockdown. Po příjezdu nám hrozila dvoutýdenní karanténa, protože země neuznává cizí testy. Ale ani pod tíhou těchto faktů domácí nechtěli couvnout a neakceptovali žádnou z našich nabídek. Do poslední chvíle nás tlačili do cesty na Island, i když jim bylo jasné, jaké z toho pro nás plynou problémy a rizika,“ kroutil hlavou manažer klubu.

Místo souboje na hřišti, tak došlo k boji nervů o to, kdo dřív z poháru odstoupí. A nakonec to byl tým z dalekého ostrova.

„Ukázalo se, že nemají na Islandu vyjednanou výjimku na sehrání utkání. Kvůli tomu nakonec byli nuceni z poháru odstoupit. Děkujeme všem, kteří nám s vyjednáváním pomáhali. Takový postup do dalšího kola nás samozřejmě netěší, ale v tomto případě se nám dost ulevilo,“ přiznal na závěr manažer klubu Balhárek.

Osmifinále Evropského poháru je naplánováno na únor 2021, los se uskuteční 22. prosince.