Domácí si zápas, který probíhal jako na houpačce, prohráli v posledních deseti minutách. Udělali naprosto zbytečné technické chyby, navíc neproměnili dvě sedmičky v posledních deseti minutách a první vítězství si tak odvezla ze Zubří trošku překvapivě Karviná. „Rozhodla především obrana Karviné, přes kterou jsme se nedokázali dostat v postupném útoku. My jsme navíc celý zápas a v závěru hráli až příliš ustrašeně. Báli jsme se chodit do jejich postavené obrany,“ hles po utkání zklamaně jeden ze zuberských hráčů Ondřej Mika.

Valaši působili hlavně s blížícím se koncem utkání, jako by se zalekli důležitosti momentu a vlastními chybami v útoku se připravovali o možnost vyrovnat či dokonce jít do vedení. „V závěru jsme neproměnili velmi důležité sedmičky, po jedné z nich jsme mohli jít na remízu a jednou dokonce do vedení. Je to strašná škoda, za celý zápas jsme je nedali tři sedmičky a to je ve finále strašně moc,“ litoval Mika.

Zubřané se nemohli tentokrát vůbec opřít o svou tradiční zbraň - rychlé brejky. Obvyklí domácí kanonýři na obou křídlech se dostávali ke střelbě jen sporadicky a neprosadili se ani zdaleka, jak bývá obvyklé (J. Hrstka dal dva góly ze hry, Číp dal tři). „Dávali si na naše dohrávky do křídel velký pozor a tentokrát se jim to podařilo ubránit. My jsme se navíc i trápili při střelbě z dálky. Hlavně ale rozhodl ten nepovedený závěr. Nedali jsme dvě důležité sedmičky a pak už se to nedalo stihnout,“ litoval po utkání velmi zklamaný Mika, sám autor dvou branek Zubří.

Navlas stejně jako loni tedy pojedou Zubřané k pondělnímu druhému utkání za stavu 0:1. Recept podle Ondřeje Miky je naprosto jasný a jednoduchý. „Nesmíme se teď v tom vůbec hrabat. Musíme jet do Karviné s čistou hlavou a pokusit se udělat to stejně jako soupeř,“ burcuje 19letý hráč. „Musíme do toho vletět a hlavně být o hodně rychlejší. V prvním zápase měla Karviná velmi rychlý přístup a to jim výrazně pomohlo vyhrát. nesmíme být tak bojácní jako doma a musíme ze sebe vydat úplně všechno, nic jim nedarovat a poprat se o vítězství,“ má jasno Ondřej Mika.