Kroměřížský pilot Ondřej Bisaha měl před sezonou velké plány, ale jako většině závodníků mu covid zcela změnil plány.

„Vše je o financích a těch je nyní nejen v motorsportu velmi málo. Náš tým, přesněji naše partnery situace s epidemií citelně zasáhla. Téměř netestujeme a v letošní restartované sezoně se proto zaměříme hlavně Evropskou rally trofej. Kromě domácí Valmez rally byla vypsána ještě pro soutěže v Chorvatsku a Německu,“ dívá se do kalendáře 38letý pilot.

Po svezení na příbramské rally, kde skončil čtvrtý, po měsíci opět usedl do soutěžního speciálu Hyundai i20 R5 až při pátečním shakedownu Valašsky.

„Není to ideální, ale taková je doba. Naše forma jde pozvolna nahoru a i nyní jsou naše ambice jet co nejlépe, což na tuzemských velmi rychlých tratích je velmi složité. Mám radši spíše točivé tratě, kde upřednostňuji jízdu podle navigátora,“ přiznal Bisaha a doplnil:

„Nepovažuji se okruhového jezdce, spíše rallyového, kdy střídám země, nerad startuji na stejných tratích více než dvakrát po sobě. Neučím se tratě nazpaměť, jsem stará škola, proto jezdím jen na rozpis,“ zdůraznil.

Po nedobrovolné pauze zaviněné covidem se již těší na fanoušky.

„Moc mě mrzí, že ani nyní to nebude bez omezení. Mě osobně slavnostní start bude chybět, ceremoniály mě totiž zdravě motivují k lepším výsledkům. Moc se těším na fanoušky, kteří jsou v našem kraji nejlepší. Snad vyjde i počasí,“ přeje si za ně zkušený soutěžák.

I kvůli povinnostem vůči partnerovi Hyundai Motor Czech Bisahu letos zřejmě neminou ještě nějaké další domácí podniky.

„Jak bude tato sezona vypadat, budeme ladit prakticky ze dne na den, jak se podaří sehnat finance. Respektujeme zájmy partnerů, ale vzhledem k současné situaci pojedeme na všech podnicích spíše v opatrném režimu. Rychle, ale s rozumem,“ dodal Ondřej Bisaha.