Sjezdař z Nového Hrozenkova se chce soustředit v nejbližších měsících především na vypilování obou disciplín své oblíbené superkombinace, která se skládá ze sjezdu a slalomu speciál. Právě v superkombinaci by chtěl 31letý sjezdař z Valašska zabodovat na olympiádě, která začne v Rusku 7. února příštího roku.

Na prahu nové sezony Martin Vráblík přiznává, že právě olympiáda byla jedním z faktorů, které jej u profesionálního lyžování ještě udržely na další rok. V posledních sezonách se totiž český reprezentant potýkal s velkými finančními problémy a mnohdy tahal velkou část nákladů takzvaně „ze svého". „Po uplynulé sezoně jsem nevěděl, jestli budu pokračovat. Nyní mohu říct, že do toho půjdu naplno. Olympiáda v Soči je pro mě teď obrovskou motivací. Mým hlavním cílem pro celou sezonu tedy je co nejlépe se připravit na olympiádu a udělat co nejlepší výsledek v kombinaci," říká v úvodu nového sezony Martin Vráblík.

Zkušený český reprezentant si místo na olympiádě, která by pro něj byla po Turíně 2006 a Vancouveru 2010 už třetí v kariéře, vybojoval letos v únoru. „Nejvyšší kritérium pro nominaci na olympiádu je bedna na mistrovství světa, druhé nejvyšší je umístění do 15. místa na MS, což se mi ve Schladmingu podařilo. Momentálně to tedy vypadá to, že se musím dobře připravit a když vydrží zdraví, na olympiádě bych měl být," prozradil Martin Vráblík.

Před rokem udělal Martin Vráblík jeden velmi důležitý krok, když po sedmi letech odešel od slovinské značky lyží Elan k firmě Völkl. S Němci letos nastartuje společný druhý rok a spolupráci si nemůže vynachválit. „Letos v červnu mi zavolal ředitel Völklu, jak jsem na tom finančně a jak to vidím do budoucna. Řekl jsem po pravdě, že to je nic moc, a tak mi hned nabídl možnost spolupráce, a hned mi pomohli s letní přípravou na ledovcích v Rakousku a v Itálii," prozradil Vráblík něco ze zákulisí profesionálního lyžování. A že Němci drží své slovo, se přesvědčil hned vzápětí. „Letos už jsem byl během července, srpna a září celkem dvaadvacet dní na sněhu na ledovci, a z toho mi osmnáct dní zaplatil Völkl, což je super a jsem za to moc rád," říká Martin Vráblík, který už nedočkavě vyhlíží tolik očekávanou sezonu. V ní by měly být vrcholy kromě již zmiňované olympiády v Soči také dva legendární podniky nejprestižnějšího Světového poháru. „Chtěl bych určitě jet svěťáky v Kitzbühelu a Wengenu, kde se jedou jediné dvě letošní kombinace. Ve Wengenu se jede klasicky sjezd a slalom a tam mám účast jistou. V Kitzbühelu se jede místo sjezdu super G, na což nemám body, tak nevím, jestli se dostanu na start," přemítá nad velkými závody sezony sjezdař z Valašska, který už se nemůže dočkat prvních ostrých závodů. „Měl bych začít FISovými závody v listopadu ve Francii v Tignes, už ať je to tady," dodal Martin Vráblík.