Členové OVS Vsetín ocenili dlouholetou práci obou dnes už bývalých členů výboru předáním dárkových košů kde jinde, než na místě, kde strávili velkou část svého života - na kurtech VK Austin Na Lapači.

Květa Rožnovjáková byla od roku 1961 hráčkou TJ Slovan a TJ Zbrojovka Vsetín. Od roku 1973 zastávala funkci členky výboru Okresního volejbalového svazu Vsetín, kterému od roku 2005 až do roku 2017 předsedala a byla také členkou Krajského volejbalového svazu Zlín. Od počátku sedmdesátých let se věnovala trenérské práci s mládeží ve „zbrojováckém“ oddílu, který postupem času měnil své názvy z TJ Zbrojovka přes VK Indet až po dnešní VK Austin, a byla školitelkou zdravotní výchovy ve sportu. Za své úsilí pro rozvoj volejbalu byla oceněna medailí Dr. Koutského.

Již podeváté proběhl fotbalový memoriál Vladimíra Štěpána v Zašové. Z vítězství se radoval tým Kozlíkovců. Foto: archiv pořadatele
Memoriál Ládi Štěpána suverénně ovládli Kozlíkovci

Pavel Laža spojil svůj volejbalový život s pozicí rozhodčího. V roce 1980 získal druhou a o devět let později dokonce první rozhodcovskou třídu. Členem OVS Vsetín byl od roku 1980, pracoval také jako předseda krajské komise rozhodčích a člen Krajského volejbalového svazu Zlín. Na umpiru odpískal více než dva tisíce utkání v okresních a krajských soutěžích, rozhodoval také finále mistrovství ČSSR dorostu. Také on je držitelem medaile Dr. Koutského.

„Oběma nestorům vsetínského volejbalu za léta jejich práce děkujeme a doufáme, že budou i nadále nápomocni při činnosti našeho výboru,“ uvedl předseda OVS Vsetín Lubomír Vilém.

Do výboru OVS Vsetín byli následně kooptováni zkušený mládežnický trenér VK Austin Vsetín Bohdan Pavlica a dlouholetý hráč VK MEZ Vsetín František Beneš.

Řídící orgán okresního volejbalu tak nyní tvoří Lubomír Vilém a František Beneš (VK MEZ Vsetín), Radmila Rýzová a Bohdan Pavlica (VK Austin Vsetín) a Alice Zemanová (VK Valašské Meziříčí).