Po domácí výhře v úvodním utkání vyhráli Valaši ve středu na západě Čech (31:28) a celou sérii tak vyhráli 2:0. V Plzni to však byla pořádná fuška a dlouho neměli vítězství a tím pádem i postup jistý. „Byl to velmi těžký zápas. Sice jsme byli skoro celou dobu v mírném náskoku, ale pořád jsme nemohli soupeře dorazit,“ vrátil se ke druhému utkání série zuberský hráč Ondřej Mika.

O všem klíčovém se rozhodlo až v poslední pětiminutovce. Valaši se dokázali z vedení 26:25 odpoutat na 28:25 a tříbrankové vedení už udrželi až do posledního hvizdu. „Bylo to hodně i o vůli. V závěru jsme dvakrát důležitě ubránili útok soupeře, který navíc udělal i jednu technickou chybu a tam jsme se udělali klíčový tříbrankový náskok,“ vylíčil 19letý hráč dramatický závěr duelu.

Po vítězství a postupu do semifinále přišla na řadu nejprve mini oslava přímo v místě zápasu a pak až cesta autobusem domů. A jak jinak oslavit postup přes Plzeň, než si dát lahodný zlatavý mok, který proslavuje západočeskou metropoli v celém světě. „Když se nám podařilo postoupit hned ve druhém zápase, tak jsme na chvilku zašli na plzeňské pivečko, trošku jsme pokecali a pak jeli domů,“ pousmál se Mika.

Semifinále play off začíná 15. dubna. Jedna dvojice už je jasná, utkají se Dukla Praha a a Karviná. Zubřané zatím jméno soupeře neví. Dostanou totiž vítěze jediné zatím nerozhodnuté série mezi Hranicemi a Lovosicemi. Třetí zápas se hraje v neděli v Hranicích, tedy necelých třicet kilometrů od Zubří. „Hodně kluků se tam chce jet podívat. Teď se o tom hodně bavíme, koho si více přát do semifinále. Asi by pro nás byly lepší Hranice. Hrají rychlejší házenou a asi nám i víc sedí stylově. Navíc je to nesrovnatelně blíže než Lovosice,“ zamyslel se Mika nad možnými semifinálovými protivníky.