Proč jste se letos rozhodli pro účast v 1. lize. Před dvěma roky jste možnosti hrát druhou nejvyšší florbalovou soutěž v republice nevyužili?

Rozhodla hlavně skutečnost, že hráči po postupu z Národní ligy slíbili, že dají letní přípravě, účasti na trénincích a následně pak v mistrovských zápasech víc, než tomu bylo v minulých sezonách. Vedení klubu se snažilo zajistit všechno potřebné, a tak se Rožnov pod Radhoštěm do 1. ligy vrátil, kterou již dříve hrával.   

Jak jste prožili letní přestávku?

Přípravu jsme zahájili v polovině června. V ní jsme se zaměřili na zlepšení kondice, stability, koordinace a posílení svalstva. Hráči měli také volné ruce pro dobrovolnou účast na mimosezonních letních turnajích.

Kteří noví hráči se objevili v sestavě. Kdo naopak družstvo opustil?

Nové tváře zatím dolaďujeme. Nicméně reálně se jeví spolupráce se superligovými kluby z Otrokovic a Ostravy. Sestavu pravděpodobně také ještě doplníme o florbalisty ze Vsetína, Přerova a Prostějova. Uvidíme ale, jak se potencionální posily dokážou adaptovat v prvoligovém kádru. Jisté naopak je, na hostování do FBC Hranice odešel gólman Petr Holčík a do stejného týmu zamířil také forvard Lukáš Novosad.

Kterých turnajů jste se v létě zúčastnili. Odehráli jste nějaká přípravná utkání?

V srpnu jsme se zaměřili hlavně na Pohár České pojišťovny mužů. V něm jsme v 1. kole v domácím turnaji postupně porazili Frenštát pod Radhoštěm 6:3, remízovali se Vsetínem 3:3, zdolali Valašské Meziříčí 8:3 a rozstříleli celek Piving Ostrava 13:3. 2. kolo v Mohelnici a u nedělní porážky 2:11 byl náš rezervní tým. Prvoligové áčko hrálo přípravný turnaj v Kopřivnici, kde v kvalitní konkurenci skončilo na bronzové příčce. Odehráli jsme ještě vítězný přípravný zápas s kolektivem z Národní ligy s Hranicemi 4:1.

Jaké budete v 1. lize předvádět herní styl?

Pokud možno takový, abychom v zápasech vstřelili minimálně o jednu branku víc, než naši soupeři. Chceme hrát samozřejmě pozorně v obraně a využívat každou příležitost k přechodu do útoku. Taktiku v jednotlivých utkáních ale přizpůsobíme podle soupeřů.

Kteří hráči by měli být největšími prvoligovými tahouny Rožnova pod Radhoštěm?

Hlavně brankářská opora Marek Obšivač. Dále pak stavební kámen obrany a rozehrávky Pavel Barabáš a několik posledních sezon velmi produktivní útočník Josef Viktořík.

S jakým cílem do sezony jdete?

Sezona bude hodně náročná. Jak herně, tak i na cestování. Polovina mužstev v první lize je z Moravy. Kromě nás jsou v ní dva týmy z Havířova, jeden z Petrovic u Karviné, dále pak Znojmo a Bulldogs Brno.  Čekají nás však také výjezdy do Chomutova, Ústí nad Labem, Karlových Varů, Kladna, Praha a Jaroměře. My se chceme v soutěži hlavně zachránit.

Kdo bude podle Vás patřit k favoritům?

Silné mužstva mají Kladno, Karlovy Vary, Znojmo, Ústí nad Labem a Chomutov.