Přestože podstata hry není ve vítězství, ale ve hře samotné, jak prohlásil americký spisovatel Jack London, má anketa Nejúspěšnější sportovec roku své poslání.

A to právě proto, že musí být oceněna vůle, bojovné srdce, obrovská energie, nasazení a smysl pro fair play sportovců, kteří se po celý rok věnovali zdokonalování svých výkonů. Na této straně vám přinášíme nominační listinu, ze které v pondělí 21. února v Domě kultury ve Vsetíně vzejdou vítězové celkem osmi kategorií.

Novinkou letošního ročníku sportovně–společněnské ankety je, že do hlasování se tentokrát můžete zapojit i vy, čtenáři Valašského deníku, kteří pomocí hlasovacího kuponu zvolíte Sportovní hvězdu čtenářů Valašského deníku – a to z řad jednotlivců.

Jediným kritériem pro navržení sportovce, trenéra či kolektivu jsou sportovní výkony, jimiž se sportovec, či kolektiv řadí do výkonnostní špičky v České republice za rok 2010. Důležité pro zařazení sportovce do ankety je, aby tento měl po celý rok 2010 příslušnost ke klubu působícím v našem regionu.

Návrhy do ankety nejúspěšnější sportovec roku 2010 sou oprávněny podávat výbory tělovýchovných jednot a sportovních klubů řádně sdružených v RS ČSTV Vsetín, výbory okresních svazů řádně sdružených v RS ČSTV Vsetín.

Anketa se za celu svou dlouhou historii postupně rozrostla do velkých rozměrů. V tomto roce se opět posunula kvalitativně a prestižně výše a upevnila svoji pozici největší sportovní ankety v České republice.

Kromě Vsetína bude vyhlášena ještě v dalších dvaačtyřiceti okresech a nabídne i sedm krajských kol, která bude přenášet Česká televize na svém sportovním kanálu.

NOMINACE ZA ROK 2010

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ

Jurka Miroslav, HC Gumárny Zubří, házená
2. m. na akad. MS, člen reprezentace ČR, vicemistr extraligy

Bursas Charalambos, TJ Police
fotbal nový světový rekord – hlavičkování s malým míčkem – 8 hod.7 minut, držitel dalších 20 svět. rekordů v žonglování s míčem.

Orság Jiří, TJ Sokol Karolinka, vzpírání
mistr ČR trh i nadhoz, absolutní mistr ČR, 6.m. ME v trhu, 5.m. ME v nadhozu, ME do 23 let: 3. m. trh, 2. m. nadhoz, celkově 2.m, MS mužů celkově 14.m.

Orságová Petra, TJ Sokol Nový Hrozenkov, vzpírání
nejlepší juniorka ČR do 63 kg za rok 2010, reprezentantka ČR

Volek David, TJ Valašské Meziříčí, kuželky
3. místo na Mistrovství ČR 2010

JEDNOTLIVCI MLÁDEŽ

Karlík Ondřej, TJ Sokol Hošťálková, šachy
Repr. ČR – mládež do 16 let, 2. m. na Přeboru ČR do 16 let, účastník ME

Kristek Václav, TJ Val. Meziříčí, kanoistika
Mistr ČR v kanoistice na divoké vodě, 2. m. ve vodním slalomu na MČR divoká voda, 2. m. ve sjezdu a sprintu na MČR divoká voda

Pechal Daniel, SKP Vsetín, tradiční karate
Mistr ČR 2010 v disc. kata a kumite

Solanská Kateřina, TJ Rožnov p. Radh., trampolíny
Jun. repr. ČR, jun. přebornice ČR synchronních skoků, stříbro MČR žen, v českém poháru žen a mezinárodním závodě Přátelství, 1. m. na mezinárodním čtyř utkání mládeže a 10. m. ME synchronů juniorek

Stromšík Zdeněk, SKM Valašské Meziříčí, atletika
člen České repr., absolvoval 4 reprezentační starty, halové MČR 2. stříbrné medaile (100 a 200m), na domácích oválech vyhrál ve všech svých startech, účastník historicky první olympiády mládeže v Singapuru.

Burján Jakub, TJ Start Lipta Liptál, fotbal
nastřílel za liptálské žáky celkem 53 branek, vzhledem k výkonnosti hraje už i za dorost a muže

Salaj Michal, TJ Sokol Nový Hrozenkov, vzpírání
mistr ČR do 60 kg, vyhlášen nejlepším žákem ČR 2010

Matošková Lucie, TJ Alcedo Vsetín, plavání
7 přebornických titulů oblasti Severní Morava a Slezsko, nejl. výkony v ČR za rok 2010: kategorie 11 letí, 2. m. 200m prsa, 3. m. 100m prsa

Vašíčková Dominika, SLP Vsetín, tradiční karate
držitelka dvou mistrovských titulů v disciplíně kata a kumite v kat. starší žačka

Sült Adam, TJ Rožnov pod Radhoštěm, trampolíny
juniorský reprezentant ČR, mistr ČŘ mužů a synchronu mužů

Topičová Natálie, TJ Valašské Meziříčí, kuželky
1. m. v Poháru nadějí 2010 v kategorii ml. žákyň

HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC

Grygarová Veronika, SKM Val. Meziříčí, lyžování
ME neslyšících lyžařů v Jasné na Slovensku: 2 zlaté medaile v superkombinaci žen a jun., 6 stříbrných medailí ve slalomu, obřím sl. a superobřím sl. v kat.i žen a jun.

KATEGORIE MASTERS

Orságová Marie, TJ Sokol Nový Hrozenkov, vzpírání
17násobná mistryně ČR, mistryně Evropy, mistryně světa.

KOLEKTIV DOSPĚLÍ

Družstvo žen TJ Valašké Meziříčí, fotbal
v roce 2010 družstvo vyhrálo divizi a postoupilo do druhé nejvyšší soutěže žen v České republice Moravskoslezské ligy žen

Družstvo mužů HC Gumárny Zubří, házená
Finalista Zubr Extraligy házené, finalista Českého poháru, účastník evrops. poháru EHF

Družstvo mužů TJ Valašké Meziříčí, kuželky
historický postup do 1. ligy mužů

Družstvo žen HC Vsetín, lední hokej
třetí místo v MČR

KOLEKTIVY MLÁDEŽE

Žákyně 10–12 let TJ Gumárny Zubří, moderní gymnastika
mistryně ČR 2010 v ESG, vítězky estetické SG cupu pro 2010, vítězky Obl.přeboru v ESG, zisk 2 zlatých a 3 stříbrných medailí v pohárových soutěžích ve společných skladbách linie B

Družstvo staršího dorostu TJ Rožnov pod Radhoštěm, házená
v sezóně 09–10: konečné druhé místo ve II. lize st. dor. oblast Morava, historický úspěchu rožnovské házené

Družstvo žáků TJ Valašké Meziříčí, fotbal
v roce 2010 družstvo vyhrálo svoji krajskou soutěž a postoupilo do druhé nejvyšší žákovské soutěže v České republice – Moravskoslezské žákovské divize sk. E.

Družstvo staršího dorostu Valašský hokejový klub Vsetín, hokej
vítěz skupiny B v extraligové soutěži st.dor., za rok 2010 se tým zařadil mezi výkonnostní špičku v ČR

Družstvo dorostenek TJ Valašské Meziříčí, kuželky
1. místo na MČR 2010 v kategorii družstev dorostenek

Družstvo žáků TJ Valašké Meziříčí, kanoistika
Mistr ČR ve sjezdu na divoké vodě v kategorii hlídek C2

Družstvo žáků OFS Vsetín, fotbal
2. místo na turnaji moravských OFS v Hluku, celkově 5. místo v celé ČR, 1. m. v turnaji výběrů OFS o pohár předsedy KFS

Kolektiv mládeže TJ Sokol Hošťálková, šachy
vítěz KP mládeže, účast v 1. lize mládeže

Juniorské družstvo TJ Sokol Nový Hrozenkov, vzpírání
3. místo v první lize Juniorů ČR

TRENÉR DOSPĚLÝCH

Kaminská Šárka, TJ Valašské Meziříčí, kanoistika
mistrovství ČR žáků ve slalomu a sjezdu na divoké vodě: 2× zlatá, 4× stříbrná, 2× bronzová

Krmela Aleš, TJ Sokol Hošťálková, šachy
dlouholetá dobrovolná trenérská činnost v oddílu TJ Sokol Hošťálková mládež, hlavní trenér družstva hrajícího 1. ligu mládeže

Mika Jiří, HC Gumárny Zubří, házená
trenér extraligového HC Gumárny Zubří (2. místo v extralize), trenér akad. reprez.ČR na MS 2010 v Maďarsku (2. místo), dlouholetý asistent trenéra reprezentace mužů v házené

Blinka Bronislav, TJ Valašské Meziříčí, fotbal
v roce 2010 družstvo vyhrálo divizi a postoupilo do druhé nejvyšší soutěže žen v ČR – Moravskoslezské ligy žen

Orság František, TJ Sokol Nový Hrozenkov, vzpírání
dlouhodobě úspěšné výsledky oddílu vzpírání

TRENÉR MLÁDEŽE

Výrek Jan, TJ Valašské Meziříčí, kuželky
trenér dorostenek, které získaly 1. místo v dorostenecké lize, trenér Natálie Topičové a Kláry Zubajové (obě reprezentantky ČR).