Minimální garantovaná hodnota finančních i věcných cen na turnaji je 15 tisíc korun.

I letošní ročník Valach open se bude hrát ve dvou kategoriích – výkonnostní (kraj a výše, II. slovenská liga) a rekreační (neregistrovaní, ženy, žáci, veteráni nad 50 let). Hrát se bude na čtyřech antukových kurtech u vsetínské Sokolovny vedle lázní. Při nepřízni počasí bude k dispozici vsetínská hala Na Lapači. Prezentace bude v den turnaje, tedy v sobotu 7. července, od 8.30 hodin u Sokolovny ve Vsetíně. Pravidla pro hru jsou také pro Valach Open tradiční: v kategorii výkonnostní na dva dopady, v kategorii rekreační na tři dopady. Podmínkou je jednotný dres.

Systém turnaje bude upřesněn na startu turnaje podle počtu přihlášených týmů v jednotlivých kategoriích. Startovné je 100 korun za jednoho hráče, přičemž v ceně je strava. Pořadatelé doporučují přihlásit se co nejdříve, pokud možno do 3. července, protože poté již nejsou schopni zaručit přijetí do turnaje všem neohlášeným příchozím. Předběžně je počet účastníků v každé kategorii omezen na dvacet týmů.

Přihlášky lze vyřídit na telefon 606 727 779 (Vít Zgarba), případně formou e-mailu: klub@nohejbal-vsetin.cz nebo vit@foresta.cz.