„Po vzoru florbalu se již třetím rokem hrálo finále extraligy na jeden zápas na neutrální půdě. V Praze do Arény Sparta přišlo 1200 diváků, z toho 150 ze Vsetína a byla tam úžasná atmosféra. Před kamerami České televize jsme od 12 hodin po finále žen nastoupili k našemu rozhodujícímu zápasu,“ popisuje atmosféru před zápasem člen mistrovského týmu Lumír Gebel.

Neděle 29.10.2017 - silný vítr zastavil vlaky, chaos na hlavním nádraží Olomouc
Kolaps na koridoru Olomouc - Praha, zpoždění přesáhla čtyři hodiny

„Začali jsme zápas na výbornou. Čakovice mají výborné dvojice, ale my jsme první dva zápasy vyhráli a vzali jsme jim tím vítr z plachet. Pak jsme sice prohráli jednu trojičku, ale druhou zvládli a za stavu 3:1 se opakovala repríza nedávné mistrovství republiky v siglu, kdy získal titul náš slovenský legionář Laco Stupák. I nyní porazil Kalouse z Čakovic a vedli jsme 4:1. Poslední zápas se hrál na tři sety a my jsme ten poslední vyhráli 11:9 a mohli jsme slavit,“ komentuje Lumír Gebel samotný zápas.

Jarmila Šuláková
Prezident Miloš Zeman vyznamenal in memoriam Jarmilu Šulákovou

„Jeli jsme do Prahy auty, ale nechali jsme je ve městě. Zpátky jako oslavnou cestu jedeme vlakem s našimi fanoušky a nejen vzhledem k tomu, že je větrné počasí, padají stromy a vlaky mají zpoždění, tak to bude hodně dlouhá cesta, ale nám to vůbec nevadí,“ dodává čerstvý mistr republiky Gebel.

Sestava mistrovského týmu Cimaxu Vsetín: Ján Brutovský, Laco Stupák, Silven Galus, Michal Plachý, Petr Gargulák, Rudolf Vichtora, Tomáš Vala, Miroslav Tomek, Ondřej Kůrka, Josef Nezval, Tomáš Mikula, Lumír Gebel a trenér Patrik Perun.

Hokejisté VHK ROBE Vsetín. Ilustrační foto.
Vsetín utekl hrobníkovi z lopaty