Valaši o uplynulém víkendu otočili rozhodující barážovou sérii s Českým Brodem z 0:1 na 2:1 ve svůj prospěch a definitivně se tak v nejvyšší soutěži zachránili.

NK CLIMAX VSETÍN – ČESKÝ BROD 5:1 Stav série 1:1

Úvodní dvojku vyhrála domácí hvězdná dvojka Perun – Brutovský. Možná nejdůležitějším zápasem celého utkání se stala druhá dvojice, ve které Gebel s Novosadem vydřeli těsné vítězství. Za celkového skóre 2:0 odehráli domácí zápasy trojic s velkým sebevědomím. Nejprve vyhráli Gebel, Brutovský a Perun, následně Vichtora, Nezval a Zbrožek a domácí vedli už 4:0. Jediný bod hostů urval Vedral, když porazil Novosada v singlu. Rozhodující bod uhrála Brutovského trojka s Gargulákem na postu nahrávače. Vsetínští tak srovnali v sérii krok na 1:1.

NK CLIMAX VSETÍN – ČESKÝ BROD 5:1 Konečný stav série 2:1

Nedělní utkání přineslo stejný celkový výsledek jako to sobotní, ale průběh byl mnohem dramatičtější. Broďané dokonce přišli s nejedním překvapením. „Hosté se pokusili uplatnit taktiku administrativních obstrukcí, kterou se snažili ovlivnit rozhodčí a nalomit naši psychiku. Požadovali třeba kontrolu totožnosti všech hráčů domácího týmu, se kterými se mimochodem po tři sezony utkávali v soutěžích, nebo rozporovali regulérnost hřiště, na kterém se sedm let hrají ligové soutěže,“ popsal netradiční „taktiky“ tábora soupeře šéf vsetínského klubu a zároveň vedoucí extraligového družstva Climaxu Vít Zgarba.

Na hřišti se v důležitém zápase o bytí a nebytí v extralize naštěstí od začátku dařilo o něco lépe domácím. První zápas sice ještě Valaši po boji prohráli, když Novosad s Ifkou a střídajícím Gebelem prohráli dvakrát 8:10. Od tohoto momentu však už nabrala vsetínská loď kurz extraliga a ke splnění svého cíle se vsetínská squadra po malých krůčcích přibližovala. Druhou dvojku zvládli Perun s Brutovským a vyrovnali tak na 1:1. Také v následující trojce Climax uspěl, když Gebel, Perun a Brutovský porazili své soupeře 2:1 na sety.

I další trojice byla třísetová, opět se šťastnou koncovkou pro domácí trio Vichtora, Nezval, Zbrožek. Když v singlu uspěl Perun, bylo to už 4:1.

Brutovského trojka pak ve velkém dramatu získala rozhodující pátý bod, což znamenalo udržení extraligy a velké oslavy. Vsetín totiž v létě před startem barážových bojů přivedl do svých řad velkou posilu Jána Brutovského a záchranu bral jako první velký úkol. „Jsme samozřejmě rádi, že jsme zvládli první úkol potřebný k tomu, abychom mohli v příštím roce opět bojovat v nejvyšší soutěži. Věříme, že stávající kádr má na to, aby v extralize hrál o dost výše než v baráži,“ je přesvědčen šéf klubu Vít Zgarba.

Sestava NK Climax Vsetín: Nezval, Brutovský, Gargulák, Gebel, Padyšák, Ifka, Novosad, Perun, Vichtora, Zbrožek.