Příležitost dotáhnout celosezónní cíl k realitě mají Valaši o to větší, že druhý zápas barážové série o první ligu budou hrát tuto sobotu od 14 hodin na domácí půdě. Pokud uspějí, změní historii klubu a poprvé budou hrát první ligu.

BARÁŽ O 1. LIGU
TJ PANKRÁC – NK CLIMAX VSETÍN 3:5

Stav série: 0:1

Domácí celek, který má obrovskou tradici a v nejvyšší soutěži se poprvé objevil už v roce 1973, byl pro tým Vsetína velkou neznámou. S B týmem Pankráce se sice Climax před dvěma lety utkával ve II. lize, jednalo se ale o úplně jiný hráčský kádr. „Je vždycky hodně nepříjemné nastupovat proti týmu, o kterém nic nevíte. Navíc v baráži, která je vždy specifická,“ poznamenal předseda vsetínského oddílu Vít Zgarba. Hráči Klimaxu se však s prvním dílem barážové bitvy vypořádali na jedničku.

Hned v prvním zápase byl Vsetín velmi blízko prvního bodu. Brožek s Ifkou vedli 1:0 na sety a 9:8 ve druhém. Mečbol však nevyužili a ve třech setech prohráli. Špatně to vypadalo i s druhou dvojicí Vsetín Nezval – Novosad. Ta prohrávala v rozhodující třetí sadě už 6:9, ale nevídanou sérií čtyř bodů v řadě ještě otočila, vyhrála 10:9 a bylo srovnáno na 1:1.

Vsetínská trojka Gebel, Novosad a Padyšák pak skvěle otočila zápas a poprvé v zápase vedli hosté. Ne však na dlouho. Nezval, Vichtora a Zbrožek se ve druhé trojici velmi natrápili, chybovali v obraně a nedařilo se jim bodovat v útoku. Výsledkem byla prohra ve třech setech a opět bylo srovnáno. Ve třetí dvojici očekávali Vsetínští od Padyšáka a Gebela jistý bod. Ti jej sice získali, ale nadřeli se pořádně. V rozhodujícím třetím setu prohrávali Valaši už 5:8, ale skvěle otočili a získali Vsetínu vedení 3:2. Utkání v singlu bylo rovněž velmi dramatické. Vsetínskému matadorovi Novosadovi se postavil mladý Klesal. V prvním setu Novosad stále s jistotou vedl, ale získal jej až v dramatické koncovce 10:9. V setu druhém několikrát chyboval, těžko se prosazoval servisem a dokonce odvracel dva setboly, ale uspěl 10:9 a zvýšil na nadějných 4:2 pro Climax.

O celkovém vítězství Vsetín mohla rozhodnout už Nezvalova trojka, ale prohrála a nestalo se tak. Vsetín vedl 4:3 a potřeboval klíčový pátý bod. O ten se obdivuhodným způsobem postarala trojka Gebelova, která předvedla výkon dne a smetla druhou trojku soupeře 10:3, 10:3. Skvělou produktivitu útoku předvedl v tomto zápase Novosad.

V táboře Climaxu zavládla po konečném výsledku 5:3 zasloužená spokojenost. „Výsledek je pro nás skvělý. Byl to moc těžký zápas. Domácí potvrdili, že první liga je zase jiná soutěž, působili velmi vyhraným a zkušeným dojmem. O to více si vítězství ceníme,“ radoval se šéf klubu Vít Zgarba.

Podle jeho slov překvapili Valaši sami sebe tím, jak skvěle si vedli v koncovkách setů. „Mysleli jsme, že to bude spíše naopak a že bude mít na koncích setů s domácími problémy. Ale klukům se vedlo v dramatických závěrech skvěle a spoustu setů vyhráli nejtěsnějším rozdílem 10:9. Myslím, že to bylo jedním z klíčů k vítězství,“ pokračoval velmi spokojený Zgarba.

Druhé utkání série hrané na dvě vítězství se hraje tuto sobotu na Valašsku. Pokud domácí uspějí, historicky postoupí do první ligy. „Je to pro nás utkání roku. Věřím, že nás přijdou podpořit fanoušci a že se nám povede zakončit povedenou sezonu postupem. Uděláme pro to maximum,“ burcuje před nejdůležitějším zápasem sezony Vít Zgarba.

Sestava NK CLIMAX Vsetín: Nezval, Gargulák, Gebel, Ifka, Kurka, Novosad, Padyšák, Vichtora, Brožek, trenér Širocký.