Hosté v Plazech hned třikrát prohrávali, ale pokaždé dokázali vyrovnat a ve druhé polovině utkání převzali otěže a připsali si první body nové sezony. Další utkání sehrají vsetínští nohejbalisté tuto sobotu tentokrát v domácím prostředí. Začátek je ve 14 hodin v hale Na Lapači a soupeřem jim bude Žďár nad Sázavou.

TJ PLAZY – NK CLIMAX VSETÍN 3:6

Vsetínští nezačali utkání dobře, hned v první dvojici Zbrožek s Nezvalem ve třech setech prohráli. Na 1:1 srovnala dvojka Padyšák-Novosad. Nezvalovi se Zbrožkem se nedařilo ani v první trojici, spolu s Vichtorou ji prohráli, opět ve třech setech. Na 2:2 srovnala trojka Gargulák, Novosad, Padyšák.

Ve třetí dvojici za Climax nastoupili mladí Vichtora s Olšákem. První set zvládli bravurně 10:6, ve druhém se jim hra nedařila, a prohráli pak i set třetí, nepomohlo ani střídání Vichtory za Garguláka.

Ve složité situaci vyválčil bod v singlu Novosad a hned nato se svojí trojicí vyhrál a poslal tak vsetínské poprvé do celkového vedení 4:3. V pravou chvíli se prosadila také trojka Vichtorova, a bylo z toho vedení 5:3.

Rozhodující, vítězný šestý zápasový bod pro Valachy získala dvojka Novosad – Padyšák. V táboře Vsetína tam po premiérovém utkání nového sezony druhé ligy zavládla spokojenost. „Mužem zápasu byl Marek Novosad, letošní posila. Tento zkušený hráč se podílel na pěti vsetínských bodech,“ pochvaloval si premiéru v novém ročníku předseda vsetínského oddílu Vít Zgarba. Ostatní hráči Climaxu se také přidali se svým dílek, čtyřikrát bodoval Padyšák, dvakrát Gargulák, jednou Vichtora a Zbrožek.