Nejprve v sobotu jasně porazili v souboji do té doby jediných dvou neporažených týmů Český Brod a poté o den později v dohrávce remízovali po velké boji se Solidaritou Praha. V tabulce druhé nejvyšší soutěže v republice se tak vůbec poprvé vyhoupli do čela. V dalším utkání zajíždí Climax o nadcházejícím víkendu na hřiště Solidarity Praha.

NK CLIMAX VSETÍN – ČESKÝ BROD 6:0

Domácí zápas skvěle nastartovali a už se své šance na výborný výsledek nepustili. Na rozdíl od prvního vzájemného zápasu v Českém Brodě, kde Valaši nevyhráli ani jednu dvojici, tentokrát začali skvěle a hned obě úvodní dvojky vyhráli. Od toho se pak odvíjel celý zbytek zápasu, ve kterém nakonec hosté nezískali ani bod. V celém utkání získal Slavoj Český Brod pouhé dva sety. „Tak jednoznačné jsme to nečekali ani náhodou. Všichni hráči, kteří zasáhli do utkání, podali opravdu excelentní výkon,“ pochvaloval si vedoucí týmu a šéf vsetínského klubu Vít Zgarba.

Sestava NK Climax Vsetín: Nezval, Gebel, D. Ifka, Padyšák, Novosad, Vichtora, Zbrožek, vedoucí týmu Zgarba.

NK CLIMAX VSETÍN – SOLIDARITA PRAHA 5:5

Se Solidaritou Praha, v jejíž barvách nastupují i legendy českého nohejbalu Vilém Ungerman, Milan Plachý či Kamil Průcha, to bylo jiné kafe. Byl to boj od začátku do konce. Po úvodních dvojicích byl stav nerozhodný. Stejně tak tomu bylo i po následných dvou trojicích (2:2). Ve třetí dvojici Vichtora a Ifka zopakovali výborný výkon ze soboty a po prvním těsně prohraném setu (9:10) byli v obou následujících lepší 10:7, 10:7. Domácí se tak ujali nadějného vedení 3:2.

Zajímavým duelem měl býtsingl, kde se střetl domácí Novosad s vynikajícím Plachým. Novosad začal skvěle a dominoval dík skvělému servisu, soupeř se naopak prosazoval v delších výměnách. Za stavu 7:5 v prvním setu se ale Novosad zranil a zápas musel být skrečován a Novosad tak už v utkání nenastoupil – 3:3.

V dalším průběhu vyhrály po velkých bitvách Vichtorova i Gebelova trojice a Vsetín najednou vedl 5:3 a byl velmi blízko vítězství. V posledních dvou zápasech však už ani jednou nevyhrál. Nezval s Padyšákem svůj zápas prohráli a v posledním duelu měli Gebel se Brožkem (za nějž dohrával zápas Kurka) mečboly, které ale neproměnili. Zápas tak skončil remízou, se kterou byli spokojení hlavně hosté. Domácí byli velmi blízko vítězství, proto se příliš v jejich táboře nejásalo. „Solidariata byla nepochybně nejsilnějším týmem, který tu letos hrál. Remíza s takovým soupeřem je i s ohledem na indispozici Novosada velice přijatelná,“ podotkl Vít Zgarba.

Sestava Climaxu Vsetín: Nezval, Gebel, D. Ifka, Kurka, Padyšák, Novosad, Vichtora, Zbrožek, vedoucí týmu Zgarba.