Vsetínští vstupovali do závěrečného turnaje na průběžném čtvrtém místě (30 bodů, tedy dosud uhraných setů), které potřebovali uhájit před polskou Lodží (29 bodů) a slovenskou Revúcou (24 bodů), aby se mohli zúčastnit play off soutěže. Dobrou výchozí pozici měla Revúca, které oproti Climaxu zůstalo k dobru utkání s ukrajinským Kyjevem, který zatím jen sbírá zkušenosti.

Od samého začátku se turnaj pro Climax cyvíjel velmi slibně, když Revúca ze dvou utkání získala jediný bod a také Blokers Lodž proti Humennému neuhráli jediný bod. V důležitém utkání proti Humennému, které díky osmibodovému zisku s Lodží ještě mohlo pomýšlet na celkovou druhou příčku, dostali v dresu Climaxu příležitost mladí hráči – Tomáš Vala, bratři Miroslav a Stanislav Tomkové, Karel Švirák a také Michal Plachý, který se po zranění potřebuje připravit na play off extraligy. Valaši sice prohráli 3:5, ale stále měli nejlepší pozici pro konečné čtvrté místo. V předposledním utkání turnaje se utkaly o celkové vítězství dva Košické týmy – DPMK a KAC, přičemž diváci mohli shlédnout prakticky kompletní slovenskou reprezentaci. Tým DPMK suverénně zvítězil 8:0 a potvrdil své celkové vítězství.

Závěrečné utkání bylo přímým soubojem o play off mezi Vsetínem a Lodží. Vsetínským stačilo neprohrát více než 3:5 a to se jim také podařilo. Do úvodní dvojky za Lodž nastoupila jejich elitní formace, za Climax M. Tomek a Vala. První set těsně získali hosté (10:11), druhý vyzněl herně i výsledkově pro vsetínské mladíky (11:9). V singlu se postavil polskému reprezentantu Klosinskému junior S. Tomek. V prvním setu byl znát přílišný respekt a Tomek prohrál 4:11. V úvodu druhého setu ho ale několik výborně uhraných míčů povzbudilo a nakonec po skvělém výkonu exceloval 11:4. Do prvního setu trojice poslal trenér Gebel nejsilnější sestavu Plachý, Vala, M.Tomek a výsledkem byl zisk setu 11:4. Do setu druhého vystřídal za Plachého a Tomka Švirák a S. Tomek. Díky nepřesnostem domácí set ztratili 8:11. V závěrečné dvojici hrál S. Tomek se Švirákem a ten úplně opanoval hru. Zatímco hosté jen udržovali míč ve hře, Švirák srdnatě zakončoval. První set získali domácí 11:9, ve druhém ale nakupili množství chyb, což korunovali i pokaženým útokem za stavu 10:10. Utkání tak skončilo smírně 4:4, na získané míče byl lepší Climax. Vsetínský tým se spoustou mladíčků tedy nakonec s jistotou uhájil své čtvrté místo a zahraje si play off Interligy. S témto faktem samozřejmě panuje ve vsetínském klubu spokojenost. „Vsetínský turnaj i Interliga obecně je příležitostí pro mladé hráče. Je příjemné, že se dokázali probojovat do play off. Zajímavá je také konfrontace se soupeři při hře s odlišnými pravidly, kde jsou významné jiné herní činnosti, než jak jsme obvykle zvyklí hrát," ohlédl se za základní částí Interligy šéf vsetínského klubu Vít Zgarba.

Výsledky čtvrtého turnaje Interligy ve Vsetíně: NK Revúca – NO KAC Jednota Košice 1:7, TK Kyiv – NK DPMK Košice 0:8, ŠK Laborec Humenné – KS Blokers Łódź 8:0, NK Revúca – NK DPMK Košice 0:8, TK Kyiv – NK DPMK Košice 1:7, ŠK Laborec Humenné – NK CLIMAX Vsetín 5:3, NK Revúca – TK Kyiv 4:4, NK DPMK Košice – NO KAC Jednota Košice 8:0, KS Blokers Łódź – NK CLIMAX Vsetín 4:4.

Konečné pořadí Interligy po základní části: 1. NK DPMK Košice 84 bodů, 2. NO KAC Jednota Košice 72, 3. ŠK Laborec Humenné 67, 4. NK Vsetín 37, 5. KS Blokers Łódź 33, 6. NK Revúca 29, 7. TK Kyiv 14.

Co je Interliga?

Mezinárodní nohejbalová soutěž vznikla z iniciativy slovenské nohejbalové asociace, a kromě čtyř slovenských týmů se jí zúčastnili také zástupci z polské Lodže, ukrajinského Kyjeva a také NK CLIMAX Vsetín. Základní část sestávala ze čtyř turnajů, na kterých se všechny týmy vzájemně utkaly celkem dvakrát. Utkání zahrnuje dva zápasy dvojic, jeden zápas trojic a jeden singl. Hrálo se na dva sety podle mezinárodních pravidel, tedy na jeden dopad a set končil jedenáctým bodem.