O uplynulém víkendu totiž Valaši, kteří běz jediného zaváhání suverénně vyhráli základní část, prohráli první utkání semifinále play off první ligy proti Solidaritě Praha 3:5 a jsou na pokraji vyřazení. Druhé utkání série hrané na dvě vítězství se hraje nadcházející sobotu v hlavním městě.

NK CLIMAX VSETÍN – SOLIDARITA PRAHA 3:5

Stav série: 0:1

Domácí byli sice do veledůležitého utkání kompletní, ale nedoléčená zranění sužovala Nezvala, Novosada a Padyšáka, tedy polovinu hráčů základní sestavy. Naopak hosté přijeli i se svými největšími oporami a hvězdami českého nohejbalu Ungermannem a Plachým. V úvodní dvojce se navíc zranil Zbrožek. Nohejbalisté Climaxu prohráli obě úvodní dvojice, když nejprve podlehli svým soupeřům Novosad s Ifkou ve třech setech a ve druhé dvojici Gebel s Padyšákem nenašli recept na výborně hrající dvojku Ungermann – Průcha.

Vsetínská trojka Nezval, Zbrožek a Vichtora pak po váhavém rozjezdu s přehledem zvládla zápas proti Plachému, Kupskému a Kačírkovi (10:9, 10:6) a snížila tak na 1:2 z pohledu domácích. Gebel, Padyšák a Novosad pak výrazně přehráli trio Ungermann, Průcha, Simon, ale jen v prvním setu. Další dva získali hosté a vedli tak už 3:1.

Za celkového stavu 1:3 udržel fantastickým výkonem naděje domácích v singlu Marek Novosad, jenž ve skvělém souboji porazil Plachého ve třech setech – 2:3.

Zpátky na zem poslala Vsetínské hned v následujícím zápase Ungermannova trojice výrazným vítězstvím nad Vichtorovou (8:10, 5:10). Za celkového stavu 2:4 ještě vykřesala pro domácí naději Gebelova trojka, kde se protočilo trio smečařů Novosad, Kurka a Ifka – 3:4. Následně mohla srovnat dvojka Novosad – Ifka, ale opět se jí dařilo plnit plán jen v první sadě. Další dvě vyhráli Pražané a získali tak rozhodující pátý bod. Vsetínské áčko tak prohrálo po více než dvou letech. Loni totiž prošlo v postuopvém roce absolutně bez porážky celým ročníkem druhé ligy i play off o první ligu a letos v první lize neprohrálo v základní části ani jedinkrát. Až nyní v play off. „Kromě skvělého hostujícího Ungermanna se na výsledku podepsalo také větší množství našich chyb, které už si nebudeme moci v Praze dovolit, pokud chceme pomýšlet na postup a boj v baráži o extraligu,“ zhodnotil duel šéf vsetínského klubu Vít Zgarba.

NK Climax Vsetín: Nezval, Gebel, Kurka, Ifka, Novosad, Padyšák, Vichtora, Zbrožek, trenér Širocký. Solidarita Praha: Ungermann, Kačírek, Kupský, Plachý, Průcha, Sankot, Simon, Vamberský.