V dalším pokračování nejvyšší soutěže čeká Vsetínské těžký test v podobě domácího zápasu s Karlovými Vary, který se odehraje v sobotu od 14 hodin.

ŠACUNG BENEŠOV – NK CLIMAX VSETÍN 6:1

Climax Vsetín, kterému tentokrát chyběl Novosad, zahájil sezonu sobotním utkáním v Benešově, ale na body nakonec nedosáhl. Ke svému vůbec prvnímu soutěžnímu zápasu nastoupil v dresu Climaxu Plachý, který s Gebelem vybojoval v první dvojce úvodní bod zápasu i nové sezony. Bohužel pro Vsetín zůstalo jen u tohoto jediného bodíku. Dva úřadující mistři světa z konce loňského roku Brutovský s Perunem v dramatu svůj zápas prohráli, i když měli mečbol. Domácí srovnali a pak už se to se Vsetínem vezlo. Gebelovi, Plachému a Zbrožkovi se trojka vůbec nevydařila, když prohráli ve dvou setech, a Šacung vedl 2:1. Hosté očekávali bod od trojky Brutovský, Perun, Vichtora, ale ta překvapivě podlehla ve dvou setech – 3:1 pro Šacung. Vichtora se Zbrožkem pak v následné dvojce začali dobře, dopracovali se k tříbodovému vedení. Jenže to stejně zase nestačilo, opět vyhráli domácí ve dvou setech – 4:1. Když pak ztratil nadějně rozehraný singl Plachý a po něm narazila i Brutovského trojka, bylo po zápase. První duel třetí vsetínské sezony v extralize tak nedopadl pro Climax vůbec dobře. „První utkání sezony se nám vůbec nevyvedlo. Po velice dobrém začátku nás dosti ovlivnila ztráta slibně rozehrané druhé dvojky a po prohře naší elitní trojky už jsme se dostali pod velký tlak, zatímco soupeři rostla sebedůvěra," komentoval úvodní zápas nové sezony vsetínský vedoucí týmu a zároveň šéf klubu Vít Zgarba.

Sestava Vsetína: Zbrožek, Gebel, Vichtora, Gargulák, Plachý, Brutovský, Perun, trenér Zgarba.

NK CLIMAX VSETÍN – ČELÁKOVICE 6:1

Necelých dvacet hodin měli hráči Vsetína, aby docestovali z Benešova domů na Valašsko, oklepali se z porážky, kterou tam utrpěli, a postavili se týmu Čelákovic, který v sobotu smetl Čakovice 6:1. Do haly na Hovězí si i přes krásné slunečné počasí našlo cestu kolem stovky diváků. Climax měl k dispozici kompletní základní kádr, zvlášť přínosná se ukázala přítomnost zkušeného Marka Novosada, který se ujal role kapitána týmu. Zápas tentokrát načal Vsetín s dvojkou Perun, Brutovský a byla to dobrá volba. Soupeř s nimi držel krok vždy jen v úvodech setů, a Vsetín tak rychle vedl 1:0. Ještě lepší to bylo po druhé dvojce, kterou skvěle zvládli Gebel s Plachým – 2:0. V první trojce Brutovskému a Gebelovi nahrával Gargulák. Po celý první set si Valaši udržovali mírné vedení a set dotáhli na 10:8. V koncovce setu druhého pak ale prohrávali 7:9. Domácí poslali na hřiště Peruna místo Garguláka a set i zápas dotáhli do vítězného konce – 3:0. Plachý s Vichtorou a Perunem pak svůj zápas prohráli a bylo sníženo na 3:1, ale to byl ze strany Čelákovic také poslední bod, který na Valašsku uhráli. Novosad s mladým Tomkem přidali po dobrém výkonu čtvrtý bod, pak si porážku z Benešova o den později vynahradil v singlu Plachý, který po šťastně vyhraném úvodním setu (10:9) ve druhé sadě za nadšené podpory diváků exceloval 10:2 a Vsetín tak vedl už 5:1 a měl jistou minimálně remízu. Na tu však hosté nemohli ani pomyslet, protože hned v následujícím utkání potvrdila vítězství Climaxu trojice Brutovského, která uhrála potřebný šestý bod. Climax si tak po vysoké prohře na Šacungu hezky spravil chuť a připsal si první vítězství nové sezony. „Po nevydařeném utkání na Šacungu se nám podařilo zkoncentrovat. Celý tým, podpořený výbornými diváky, odvedl dobrý výkon. Skvělý singl odehrál Michal Plachý a zápas se velice vyvedl i Miroslavu Tomkovi," hodnotil vítězné utkání Vít Zgarba.

Sestava Vsetína: Novosad, Gebel, Vichtora, Gargulák, Plachý, Brutovský, Perun, Tomek, trenér Zgarba.

1. Modřice A 2 2 0 0 12:1 4
2. Šacung Benešov 2 2 0 0 12:3 4
3. Karlovy Vary 2 1 0 1 9:7 2
4. Climax Vsetín 2 1 0 1 7:7 2
5. Čelákovice 2 1 0 1 7:7 2
6. Žatec 2 1 0 1 6:9 2
7. Čakovice 2 0 0 2 3:12 0
8. Český Brod 2 0 0 2 2:12 0
§fotka „NK Climax Vsetín" je v ag