NK CLIMAX VSETÍN – MODŘICE 3:6

Deštivé počasí vyhnalo nohejbalisty do sportovní haly Na Lapači, kde se odehrála velká bitva o důležité body. Domácí, kterým chyběl Ifka, nevstoupili do zápasu zrovna šťastně, když velmi těsně prohráli obě úvodní dvojky. Nejprve nedotáhli slibně rozehraný duel do vítězného konce Gebel s Perunem a podobně si vedli i Nezval se Zbrožkem.

Domácí vrátila do utkání první trojka, ve které Gebel, Perun a Novosad vcelku jednoznačně přehráli své soupeře a snížili na 1:2. Nezval se Zbrožkem a Vichtorou však jejich výkon nenapodobili a po výkonu plném chyb darovali výhru soupeři a Modřice vedly 3:1.

Za nepříznivého stavu 1:3 z pohledu Vsetína se vytasila s důležitým vítězstvím dvojka Vichtora – Gargulák a bylo sníženo na 2:3. Velké vítězství si pak připsal Patrik Perun. V singlu s jistotou přehrál Pavla Kopa (10:7, 10:6) a byl tocenný skalp. Vždyť Kop slavil v singlu úspěchy jak na domácím, tak i na mezinárodním poli, a to od dorosteneckého vě­ku.

Celé utkání tak bylo srovnáno na 3:3 a začínalo se odznova. Jenže i tentokrát to opět více vycházelo hostujícímu týmu. Nejprve Gebelova trojka těsně podlehla soupeřům 8:10 ve třetím setu, následně trojka Vichtorova střídala skvělé momenty se školáckými chybami, což vyústilo rovněž v porážku 8:10 ve třetím setu. Utkání završila dvojka Perun – Gebel, která po vyrovnané bitvě podlehla soupeřům 9:10 ve třetí sadě.

Nohejbalisté Modřic si tak odvezli z Valašska i bez své opory Petra Bubniaka vítězství 6:3. „Výsledek i průběh utkání neodpovídá vysoce rozdílnému postavení obou týmů v extraligové tabulce. V mnohých zápasech se ukázalo, že rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem je neobyčejně malý a stačí málo, abychom se dočkali mnohem příznivějších výsledků,“ hodnotil souboj 9. kola extraligy vedoucí vsetínského týmu Vít Zgarba.

Sestava Vsetína: Gebel, Novosad, Perun, Vichtora, Nezval, Zbrožek, Gargulák.

Další výsledky 9. kola: Český Brod – Šacung Benešov 1947 1:6, Čelákovice – Žatec 6:2, Avia Čakovice – Karlovy Vary 1:6.