NK CLIMAX VSETÍN – BEDŘICHOV 6:1

Domácí o svém jasném prvenství ve skupině rozhodli již v předchozím zápase v Semilech. Nyní již jen na dálku soupeřili s týmem Aše, vítězem západní druholigové skupiny, kdo vstoupí do bojů o postup do vyšší soutěže s lepším bodovým ziskem, a tím narazí na papírově slabšího soupeře.

K tomu stačilo vsetínským remizovat bez ohledu na výsledek zbývajícího utkání s Třebíčí. Domácí ale přistoupili k utkání s plnou vážností a v nejsilnějším složení a splnit tento úkol se jim beze zbytku podařilo.

Sestava Climaxu Vsetín: Gargulák, Gebel, Ifka, Nezval, Novosad, Padyšák, Vichtora, Brožek. Trenér Širocký.

DOHRÁVKA
NK CLIMAX VSETÍN – TŘEBÍČ 6:2

V dohrávce již prakticky o nic nešlo, neboť Vsetín měl jasné první místo nejen ve skupině, ale měl již také lepší bilanci než vítěz skupiny A druhé ligy celek Aše. Mohl si dovolit nepřítomnost hned čtyř hráčů základní sobotní sestavy – Gebela, Ifky, Nezvala a Novosada. Větší šanci prosadit se dostali mladí hráči a zhostili se jí dobře.

Sestava Vsetína: Gargulák, Kurka, Olšák, Padyšák, Vichtora, Brožek, Zgarba. Trenér Širocký.

Nyní jde o všechno, je tu baráž o 1. ligu

Valaši vyhráli základní skupinu II. ligy suverénně. Byli jediným týmem ve všech soutěžích organizovaných Českým svazem nohejbalu, který ani jedinkrát neprohrál.

Vsetín se nyní utká na dva vítězné zápasy se druhým týmem skupiny A, což je SK Liapor Karlovy B Vary. První souboj je na programu již v sobotu od 14 hodin na vsetínské Sokolovně (v případě deště v hale Na Lapači).

O týden později 20. září odehrají vsetínští odvetu v Karlových Varech. K případnému třetímu a rozhodujícímu duelu by se soupeři dostavili 27. září opět od 14 hodin do Vsetína.

Vítěze tohoto duelu pak čeká baráž s potenciálně sestupujícím týmem z první ligy. Vsetínští by tak v případě úspěchu s Vary zajížděli do jednoho z možných míst: Přerova, Bělé, Plzně, či do Prahy na Pankrác.