,,Loni jsme museli běžkařský závod kvůli covidu zrušit. A protože má tento týden ve vyšších polohách sněžit, tak věřím, že se sobotní Noční stopa Valachy uskuteční,“ doufá Bob Komín, ředitel závodu.

Letošní Noční stopa Valachy odstartuje dětskými závody v 16 hodin. Děti do 6 let budou závodit v klasickém běhu. Starší děti čeká běžkařský závod na kratší vzdálenosti s intervalovým startem. Hlavní závod dospělých odstartuj taktéž intervalově v 18 hodin.

Lyžaři si můžou vybrat ze dvou tras. Buď si zazávodí na jednou 7,5 kilometrovém okruhu, nebo na dvou okruzích s celkovou délkou 15 kilometrů.

,,Intervalový start je pro běžkaře komfortní. Navíc vychází vstříc aktuálním koronavirovým opatřením, která plně respektujeme. Podmínkou účasti také je, že běžkaři musí mít čelovku,“ zdůraznil Komín.

Seriál Datart Valachy Tour pořádaný Resortem Valachy Velké Karlovice je složený ze čtyř závodů v různých disciplínách ve čtyřech různých ročních obdobích. Po Noční stopě se v červnu koná závod horských kol, v srpnu triatlonový Valachy man a v říjnu závod v terénním běhu. Všechny jsou bodově propojené a na závěr budou vyhlašováni absolutní vítězové nejen v kategorii dospělých, ale také dětí a sportovních klubů.

,,Do letošního jubilejního 10. ročníku vstupujeme s novým titulárním partnerem, jímž se stal elektro prodejce Datart,“ prozradil ještě Bob Komín.

TERMÍNY DATART VALACHY TOUR 2022:

5. února: Noční stopa Valachy (Velké Karlovice).

18. a 19. června: Bike Valachy Bílá (Bílá).

5. a 6. srpna: Valachy man (Nový Hrozenkov).

22. října: Běhej Valachy (Velké Karlovice).