Původně plánovaný sobotní (27. února 2016) noční závod na běžkách Noční stopa Valachy nahradí závod v terénním běhu. „Do poslední chvíle jsme čekali na slibovanou sněhovou nadílku, která měla umožnit přípravu běžkařských tratí. Dostatečné množství sněhu ale nenapadlo, volíme proto náhradní variantu," potvrdil prezident Valachy Tour Vladimír Sušil.

Podle jeho slov bude i tato varianta pro sportovce atraktivní. „Noční závody mají neobyčejnou atmosféru," uvedl prezident.

Čas i místo konání sobotního závodu Noční stopa Valachy zůstávají stejné. Start je u hotelu Galik v údolí Léskové. V 16 hodin začnou závody dětí na kratších trasách, v 18 hodin po setmění bude následovat terénní běžecký závod dospělých na 10 kilometrů s intervalovým startem. Trasa povede po zpevněné lesní cestě a cyklostezce Bečva. Podmínkou účasti je z bezpečnostních důvodů čelovka, doporučeny jsou i reflexní prvky na oblečení.

Registrace je možná i na místě v den závodu v sobotu 27. února – pro děti do 15 a pro dospělé do 16.30 hodin. Vítězové se mohou těšit na hodnotné ceny, ti nejlepší si mezi sebe navíc rozdělí takzvané prize money v celkové hodnotě 15 tisíc korun.

Není to poprvé, co se kvůli sněhovým podmínkám mění úvodní akce Valachy Tour. Závod v terénním běhu namísto běžek se uskutečnil také v roce 2014.

Seriál Valachy Tour zahrnuje pět závodů v různých disciplínách, propojených bodovým hodnocením. Od loňska je toto bodové hodnocení s vyhlašováním absolutních vítězů zavedeno i pro dětské kategorie. Novinkou roku 2016 je bodování týmů či oddílů. „Pokud účastník ve své registraci uvede týmovou příslušnost, budou se jeho body evidovat také v soutěži týmů. Samostatně budeme vyhodnocovat nejlepší kolektivy dospělých i dětí," dodal Vladimír Sušil.

Čtěte také Noční stopa Valachy mění program: uskuteční se závod v terénním běhu