,,Hlavní závod měří necelých 6,2 kilometrů. Nově se podařilo, díky výborné spolupráci a ochotě Valašského muzea v přírodě, zajistit proběhnutí nejen rožnovským skanzenem, ale i Valašskou dědinou,“ prozradil Bob Komín ze Spolku Běhy Zlín, jeden z pořadatelů závodu.

Prezentace probíhá mezi 18. a 20.30 hodinou.

,,Atleti můžou poměřit síly ve 3 mužských a 3 ženských kategoriích. Zazávodit si můžou také junioři, juniorky a tandemy MIX složené z jednoho muže a jedné ženy bez rozdílu věku. Navíc ještě pořádáme rodinný charitativní běh pro Handicap Zlín. Ten odstartuje v 19 hodin. Jeho trať je dlouhá 700 metrů,“ zve Komín na Valašsko.

Startovné je do 16. května 300 Kč. Na místě v den závodu 400 Kč. Tandemy zaplatí 600 Kč.

,,V jeho ceně je fišinérská medaile v cíli, občerstvení v cíli, měření času čipovou technologií, reklamní předměty od partnerů závodu, zdravotní a pořadatelská služba,“ informuje Bob Komín.

Poslední ročník Nočního běhu v Rožnově pod Radhoštěm se konal v roce 2019. Před třemi lety v závodu mužů vybojoval první příčku Václav Bitala. Reprezentant AK Emila Zátopka se na Valašsku blýskl časem 22:26. Mezi ženami byla nejrychlejší Martina Novotná (AK Kroměříž, 26:48).