„Jsme moc zklamaní. Hlavně proto, že jsme během zápasu cítili, že na ně máme a mohli jsme vyhrát,“ neskrýval rozčarování po první finálové bitvě zuberský házenkář Ondřej Mika.

Zubří vstoupilo do zápasu lépe a vedlo v první půli už 10:6, přesto nakonec úvodní třicetiminutovku vyhrála o gól Karviná. „Do šancí jsme se dostávali poměrně dost, ale vůbec se nám nedařilo proměňování. Nejvíce to bylo vidět na mém postu, tedy na křídlech,“ kál se Mika. Karviná působila po většinu zápasu svěžejším dojmem. Před finále měla deset dní volna, zatímco Zubří jen dva dny.

„Po těžké pětizápasové sérii s Lovosicemi nemáme zrovna sil na rozdávání. Naopak Karviná měla dlouhé volno. Myslím, že na hře to bylo dost vidět. Na konci první půle nás úplně přejeli a v závěru zápasu jsme už mleli z posledního, bylo to na doraz,“ přiznal juniorský reprezentant.

Špatná produktivita především v závěru zápasu stála Zubřany vítězství. V posledních sedmi minutách domácí Mrkvu v brance Karviné nepřekonali a úřadující mistr otočil zuberské vedení 21:20 na 22:21 ve svůj prospěch. „Toho závěru je škoda. V posledních zápasech se nás v napínavých koncovkách vůbec nedrží štěstíčko. V Lovosicích jsme dvakrát prohráli o jedinou branku a teď s Karvinou taky. Snad se už obrátí ve druhém zápase. Musíme se s tím poprat,“ pokračoval odhodlaně Mika.

Zubří se dostalo do finále po dvou letech. Na jaře 2006 prohráli Valaši s Karvinou hladce 0:3 na zápasy. Devatenáctiletý Ondřej Mika si finále dobře pamatuje, ne však jako přímý účastník. „To jsem ještě za áčko nehrál, ale moc dobře si vzpomínám, chodil jsem se na zápasy dívat. Tehdy byla Karviná mnohem suverénnější. Letos je vidět, že na ni máme. Věříme, že série není vůbec ztracená a že se hned ve druhém zápase popereme o vítězství a srovnáme,“ burcuje Mika.